.

GÜRİŞ, 120 MW YUVACIK RES LİSANSINI SATIN ALDI!

GÜRİŞ Holding yapısında Bursa ve Kocaeli il sınırları içersinde yapılacak olan Yuvacık RES 120 MW kurulu güce sahip olacak. Yuvacık Rüzgâr Enerji Santrali senede toplam 340.000.000 kWh elektrik üretecek.

Yuvacık Rüzgâr Enerji Santralinde, en son teknolojiye sahip türbinler seçilerek ülkemizdeki yenilenebilir enerji sektörüne katkı sağlamaya devam edileceği belirtildi.

Yuvacık RES konumu ve üreteceği enerji ile hem Bursa hem de Kocaeli illerinde sanayiye, turizme, eğitime ve yöre halkına büyük destek olması beklenmekte.

1958 yılından beri İnşaat Sektöründe etkinlik gösteren GÜRİŞ Holding; 477 MW güce sahip Rüzgâr Enerji Santralleri, 185 MW güce sahip Jeotermal Enerji Santralleri ve 104 MW güce sahip Hidroelektrik Santralleri ile toplam 767 MW kurulu gücüyle ile Türkiye’ye ve Dünya’ya temiz, yenilenebilir enerji üretimiyle katkı sağlamaktadır.
GÜRİŞ Holding doğrulusunda oluşturulan bildirimde ülkemizin çoğalan enerji ihtiyacını karşılamak, enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak ve yerli kaynaklardan enerji üretmek amacıyla çalışmalarının devam ettiği ve bu kapsamda Yenilenebilir Enerji Santrallerinin kurulu gücünü 2020 senesine kadar 2000 MW’ a çıkartmayı hedefledikleri belirtildi.

GÜRİŞ Holding; Kırklareli’nde Zeliha RES, Tekirdağ ve Edirne’de Kanije RES, Afyonkarahisar’da Dinar RES, Muğla’da Fatma RES, Çanakkale’de Seyit Onbaşı RES, Hatay’da Şenköy RES, Belen RES, Atik RES ve yapım aşamalarında olan Yuvacık RES ve Kocatepe RES ile toplamda 685 MW’ lık bir kurulu güç ile Türkiye’deki en büyük RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ yatırımcılarından biridir.

GÜRİŞ Holding yapısında tespit edilen Gürmat Elektrik Üretim A.Ş.’ ne bağlı; Aydın’da tespit edilen 6 sayısı üretimde olmak üzere, toplamda 185 MW güç ile JEOTERMAL ENERJİ SANTRALİ yatırımında Türkiye’de 1. ve Avrupa’da 2. sırada yer almaktadır. Hem de yapım adımında olan (Efe 7) ve 2 adet de plan edilen (Efe 5 ve Efe 8) Jeotermal Enerji Santralleri ile toplamda 307 MW kapasiteye ulaşacaktır.

GÜRİŞ Holding; Mersin’de Sarıkavak, Giresun’da Espiye, Artvin’de Arpa, Kahramanmaraş’ta Tahta, Sivas’ta Çermikler ve Ankara’da Çeşmebaşı Hidroelektrik Santralleri ile toplamda 104 MW kurulu güç ile Türkiye’ye katkı sağlanmaktadır.

GÜRİŞ Holding, 6 adet JES, 8 adet RES ve 6 adet HES’ i MOGAN ENERJİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş çatısı altında toplamış olup, yatırım ve işletmelerini MOGAN A.Ş. ile yapmaktadır


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »