.

Godiva,Suudi Arabistan’a şube açacak

Yıldız Holding’in 84 ülkede 450 mağazası bulunan çikolata markası Godiva, ilk kez Suudi Arabistan’a şube açacak. Riyad’da açılacak şubeyle Suudi Arabistanlılar Şeker Bayramı’nda Godiva yiyecek

Ülker ailesinin 2007’de satın alarak bünyesine kattığı dünyaca ünlü premium çikolata markası Gopa, yönünü Ortadoğu’ya çevirdi. Avrupa’da yaşanan krizle birlikte büyümeyi enerji zengini Arap çöllerinde arayan Ülker, Gopa’nın satış coğrafyasını artırmak için düğmeye bastı. 86 yıllık Gopa, ilk kez Suudi Arabistan’da şube açacak. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yoğun bir çalışmaya giren Ülker’in tepe şirketi Yıldız Holding, ilk Gopa mağazasını Şeker Bayramı’nda hizmete alacak.

Dallah, Dank’ı alacak

Ülker ailesi, Riyad’daki mağazanın ardından Cidde, Mekke gibi şehirler de yeni Gopa mağazaları açmayı hedefliyor. Ardından Kuveyt, Umman, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ağını genişletmeyi planlayan Yıldız Holding, bu çalışmayı ise Arap bir ortakla yapacak. Yıldız Holding’in markası Gopa’nın Körfez’de yayılmasını sağlayacak şirket ise Suudi Arabistanlı Dallah Grubu. Yıldız Holding bu operasyon için İstanbul merkezli Dank Gıda’nın yüzde 50’sini Suudi Dallah Grubu’nun şirketi Samaha International firmasına devretmeye hazırlanıyor.

Sabah


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Ticari kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »