.

GMW Mimarlık ‘Tahran’ projesi ile ödüle layık görüldü

Tahran Uluslararası Havalimanı Terminal-2 projesi; mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı alanlarında değişik ve yenilikçi dizaynların mükafatlendirildiği “American Architecture Prize 2017”de mükafate layık görüldü. GMW MIMARLIK imzası taşıyan proje, yarışmada “Ulaşım Yapıları” kategorisinde büyük mükafatün sahibi oldu.

GMW MIMARLIK dizaynı Tahran Uluslararası Havalimanı T-2 projesi, American Architecture Prize 2017’de “Ulaşım Yapıları” kategorisinde büyük mükafatün sahibi oldu. Aralarında Yale Üniversitesi öğretim delegesi Peggy Deamer, Guggenheim Vakfı Mimarlık ve Dijital Girişimler Küratörü Troy C. Therrien, Harvard Üniversitesi öğretim delegesi ve UNStudio Yöneticisi Ben Van Berkel ve daha çoğu kıymetli mimarın bulunduğu jüri heyetinin, toplam 68 ülkeden katılımcı olan projeleri 41 kategoride değerlendirdiği organizasyonun mükafatleri, 27 Ekim 2017 tarihinde, New York’ta bulunan, Pritzker Architecture Prize menfaatli Tokyo odaklı mimarlık büroyu SANAA dizaynı The New Museum Building’de düzenlenen muhteşem mükafat töreninde sahiplerini buldu. Bu mühim geceye uluslararası mimarlık, dizayn ve medya sektörlerinden çoğu profesyonel de katıldı.
American Architecture Prize 2017, GMW MIMARLIK’ın ulusal ve uluslararası mükafatlerdeki ilk başarısı değil. Kuruluşundan bu yana, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali başta olmak üzere, Kahire, Üsküp, Ohrid, Roma, Medine, Riyad ve Kuveyt’in de aralarında bulunduğu uluslararası ve ulusal ölçekte 17 senede toplam 17 havalimanı projesine imza atan GMW MIMARLIK, yolcu konforunu ön plana çıkartırken işlevsellikten de taviz vermeyen; çağdaş, çevrevi yaklaşımda ve akılda kalıcı dizaynlarıyla dünyanın en prestijli havalimanı mükafatlerine layık görülüyor.

175.000 m2’lik Tahran Uluslararası Havalimanı T-2 projesi, sahip olunan terminal binasının özel olarak hac yolcularına tesis edilmesi ile senede ortalama 26,5 milyon uluslararası ve yerli yolcuya hizmet etmesi hedefiyle tasarlanmış. Operasyonel elastiklik ve verimlilik, yüksek standartta yolcu konforu ve gelecekteki gereksinimlere adapte edilebilir olması GMW MIMARLIK’ın konsept dizaynının asli öğelerini oluşturuyor. Proje, basit ve hareketli formu ve kuvvetli görsel kimliği ile uluslararası terminalin yolcular amacıyla ana alan, ticari alanlar ve lounge’lar olmak üzere 3 ana fonksiyonunu net bir şekilde ifade ediyor. İskeledeki mekanların doğrusal düzenlenmesi, toplam 28 kapının elastik bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Mimarlık kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »