.

Gayrimenkulünüz sizden habersiz satılabilir

Son yıllarda sıkça rastlanan gayrimenkul sahibinin haberi olmadan “sahte belgelerle” yapılan gayrimenkul satışları konusunda Gayrimenkul Hukuku Avukatı Emre Alcan, önemli açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkul malikinin haberi olmaksızın, sahte nüfus cüzdanı, sahte vekâletname çıkarılarak satış işlemi yapılmak suretiyle gayrimenkulün el değiştirdiğini ve daha sonra 3. şahsa da satışın gerçekleştirildiğini belirten Av. Emre Alcan sözlerine şöyle devam etti;

Bu durumdan taşınmaz sahibinin çok geç haberdar olması daha doğrusu, tapu kütüğündeki kayıtlara güvenerek taşınmazı iktisap eden iyi niyetli 3. şahsa satış işleminin gerçekleşmesinden sonra haberdar olması sıkıntı doğurabilmekte. Bu sebeple tapu kütüğünden kayıtlar düzenli kontrol edilmeli!

Bu saatten sonra taşınmaz sahibinin açacağı tapu iptal davasını lehine sonuçlandırması; 3. kişi tapu malikinin iyi niyetli olmadığını kanıtlayabilmesine bağlı olduğunu belirten Gayrimenkul Hukuku Avukatı Emre Alcan ayrıca, devletin sahte belgelerle yapılan tapu işlemleri nedeniyle sorumluluk altında olduğunu söyleyerek ekledi; meğer ki tapuda yapılan işlemle zarar arasında  zilliyet bağı kesilmiş olsun.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar