.

Gayrimenkul Vergilerinde 2.Taksit Yarın Başlıyor

Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ile veraset ve intikal vergisi amacıyla yapılacak olan ödemeler yarın başlıyor ve 30 Kasım’a kadar devam etmesi bekleniyor. Ödemelerin Aralıka sarkması halinde mükellefler aylık vergi cezasıyla karşılaşacak. Bu tarz bir cezayı vermek istemeyen gayrimenkul sahiplerinin borçlarını vergi devresi içersinde yapmaları gerekecek.

Emlak vergisi ödemeleri, ülke sınırları içersinde tespit edilen bütün gayrimenkuller amacıyla veriliyor. 1319 sayılı kanuna göre alınan emlak vergisinde ödenecek rakam, taşınmazın değeriyle emlak vergisi oranının hesaplanmasıyla bulunuyor. Emlak vergisinin ödemeleri ilçenin belediyesine yapılıyor. Ödemeler e-belediye sisteminden de ödenebiliyor. Ek olarak anlaşmalı bankalardan da ödeme yapılabiliyor.

Miras kalan kimselerin Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu’nca verdikleri bu vergi, 3 yıl boyunca ödeniyor. Senede 2 taksit olmak şeklinde toplamda 6 taksitle ödenen bu verginin ilk ödemesi Mayısda yapılmıştı. Vergi ödemeleri, vergi dairesindeb, internet şubesinden ya da GİB’in mobil programı üstünden yapılabiliyor. Vergi amacıyla verilebilecek olan bedel, mirasın rakamına göre hesaplanıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »