.

Gap İnşaat’tan Yenibosna’da yeni bir proje!

Gap İnşaat, Metropol İstanbul projesinde Emlak Konut’un pozisyonundan edindiği tecrübeyi, Yenibosna’da inşa edilecek yeni projede uygulayacak.

Çalık Gayrimenkul İnşaat şirketi Gap İnşaat, Metropol İstanbul’da Emlak Konut Gyo’nun pozisyonunu komşu olarak başlatılacak projede uygulayacak. Yaklaşık 80 bin metrekare alanda yapılacak projenin Mart 2013’te lansmanı yapılması planlanıyor.

Köhne yapılar gidiyor

Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetkin, bölgede yapılan projeleri değerlendirerek ” O bölge köhne yapılardan kurtuluyor. Daha başka projeler de gelecek” diye konuştu.Projede finansmanın öz sermeye ve satışlardan gelen kaynakla sağlandığını belirten Yetkin, şöyle devam etti:

Yatırımcılara satılacak

”Bunun dışında kaynak sağlamak amacıyla Gayrimenkul Sertifikası üzerinde çalışıyoruz. Hatta güncel finansal yapıya uygun hale gelmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan revizyon talepleri de yapıldı.Metropol İstanbul’un bir kısmını yatırımcılara satacağız. Prensipte bunu gerçekleştirmek için yerli bir aracı kurumla anlaştık daha imzalar atılmadı. Buradan 100-150 milyon liralık gelir bekliyoruz. Bu da maliyetlerin yüzde 15’ine denk geliyor.” Proje içerisinde 500 metrelik açık hava AVM’sinin yapıldığını da aktaran Yetkin, ”Bu anlamda Ataşehir’in en büyük AVM’si olacak” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »