.

FSM ve Boğaziçi Köprüleri Aynı Anda Bakıma Alınacak

Karayolları 1. Bölge Müdürü İsmail Kartal, ihalesi sonuçlanan ve sözleşme süreci tamamlanan FSM ve Boğaziçi Köprülerinde bakım onarım çalışmalarının aynı anda yapılacağını belirtti.Köprü

Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerinin bakım ve onarım ihalesi sonuçlandı, sözleşme sürecini tamamlandı.

Anadolu Ajansın’dan Yunus Emre Günaydın’ın ahberine göre, Karayolları 1. Bölge Müdürü İsmail Kartal köprülerdeki  kablo değişim çalışmalaırnın yaz dönemnde yapılacağını belirtti.

İş programının belirlendiğini belirten Kartal, trafikte aksaklığa sebebiyet vermeden en uygun şekilde çalışacaklarını vurguladı.

Boya çalışmalarının önem taşıdığına söyleyen Kartal, “Boyaların temini çalışmalarına başladık. Temin ettikten sonra ne yapacağımızı, nereden başlayacağımız biliyoruz. Köprüleri hemen hemen aynı renge boyayacağız” ifadesini kullandı.

Bakım onarım çalışmalarının İki köprüde de aynı anda yapılacağının altını çizen Kartal, şunları söyledi:

“Ortalama her birinde 50-100 civarında eleman çalışacak. (Köprülerin sallandığı iddiası) Köprülerin tasarımı itibarıyla zaten doğal rezonansı bulunmaktadır. Bu da gayet doğaldır. Köprülerde şu anda endişe edecek hiçbir durum yoktur. Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi gibi köprülerin her 40 yılda bir büyük bakım ve onarımdan geçmesi gerekiyor. Şu an yapacağımız bakım ve onarım, 40 yılını doldurmuş bir köprünün bakım ve onarımıdır. Daha geniş kapsamlı çalışma yürüteceğiz. Halatların değişiminden, üstyapısından yaya korkuluklarına kadar büyük bir onarımdan geçecek.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar