.

Fikirtepe’de müteahhitler evleri ucuza alabilmek amacıyla ortak mı hareket etti?

Fikirtepe’de birtakım müteahhit firmaların, ortak hareket ederek vatandaşı zarara uğrattığı iddia ediliyor. İddiaya göre inşaat firmaları, vatandaşla uyuşma yapar iken ortak hareket ederek düşük yüzde ve düşük kira yardımı önerdi. İddialar Rekabet Kurulu’na kadar taşındı. Bunun üstüne Rekabet Kurulu, müteahhitlerin iş bölgelerinde kontrol yapmaya başladı. Sektör temsilcileri ise hem iddialardan, hem de bölümde kentsel dönüşümün engellenmesi çabalarından rahatsız.

Fikirtepe’de “İnşaatçılar anlaştı” iddiası

Bölgede inşaat firmalarının, mal sahipleriyle gerçekleştirdikleri anlaşmada ortak hareket ederek, mal sahiplerine düşük yüzde öneri ettikleri iddia ediliyor. Hem de bir diğer iddia da kira sözleşmelerinde düşük meblağlar sundukları yönünde. Rekabet kurulu söz hususu iddiaları araştırıyor.

Sektör temsilcileri dönüşüme engel olmaya çalışanları suçladı

Fikirtepe’de 6 projenin çalışmalarını yürüten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, kentsel dönüşüm sürecini tıkamak isteyenlerin 6 senedir koydukları engellere yeni birini daha eklediklerini söyledi.

Fikirtepe’de iş yapan müteahhitlerin şartlarının çok ağır olduğuna vurgu yapan Durbakayım, “Bir ceza verilecekse şayet dönüşüme engel olan arsa sahiplerine verilsin” dedi.

Durbakayım, konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na taşıyacaklarını söyledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »