.

Ev Alacakların Dikkat Etmesi Gereken Önemli 5 Faktör

Genellikle ülkemizde yeni evli çiftler halleri da elverişli ise düğün takılarını bozdurulup ev peşinatı yapar. Tabi hayatlarının en az 10 yılı kredi ödemekle geçecektir.. Neyse yaraya tuz basmadan hususmuza dönelim. Ev alınmaya karar verildi ve incelemelere başlandı , peki nelere ilgi edilmeli ?

1. Muhit


Evlilik hayatta çoğu farklılığı de yanısıra getirir. Ev almadan evvelce eşinizle hayattaki hedeflerinizi hususşmalı ve şunlar tarafında bir karar almalısınız. Kiralama hallerinde şayet bayan çalışıyor ise onun çalıştığı yere yakın semtten ev kiralanır. Satın almada da bu gibi hallere baştan karar verilmeli. Hem de toplu taşıma ve muhitin güvenliği de ehemmiyet taşımaktadır. Huzurunuzun kaçacağı bir yerde oturmak istemezsiniz. Eğer çocuklarınız var ise gidebileceği okullar ilk evvelceliklerinizden olacaktır.

2. Metrekare


Bu husus başta çok mühim gibi görünmese de eve yerleştikten sonra pişman olmamak adına artı ve eksileri düşünülmelidir. Bayanlar amacıyla geniş mutfaklar mühimyken erkekler geniş balkonlu evleri tercih edebilir. Günümüzde yeni oluşturulan dairelerin birçoğu maalesef kutu gibi.. Ancak ısınma amacıyla harcanan yakıt ve oturma odası kurmanın pek tercih edilmeyişi , ufak evler amacıyla seçim tercihi olarak düşünülebilir.

3. Gizli Giderler


Beğendiğiniz ev ile alakalı karar verirken saklı giderleri de göz ardı etmeyin. Bunların en büyüğü tabi ki ‘ Aidat ‘tır. Genellikle yeni sitelerin aidatları saklı giderden çıkmış halde ( Bir nevi kira ödüyorsunuz ) . Gizli giderlere ; yapılması büyük ihtimalle mantolama , arızalı ev demirbaşları , cam yenileme , natural gaza geçiş , klima , ankastre gibi harcamalar girer. Çekeceğiniz krediye bu giderleri de eklemeyi unutmayın…

4. Yatak Odası ve Banyo


Bu ikisi rahatlamak manasında evin en kritik odalarıdır. Bir yere gittiğimizde ‘ banyosu / tuvaleti ne güzelmiş ‘ deriz. Güzel bir banyonun evinizi sevmek amacıyla mühim bir faktör olduğunu unutmayın.. Yeni dairelerde tespit edilen anne-baba banyosu da seçiminizi etkileyebilir.

Yeni evlendiğimde yatak odası mobilyalarını ev bulmadan evvelce satın almıştık. Ancak beğendiğimiz eve yatak odası bir türlü sığmıyordu. Siz de benzer bir kriz yaşam sürdürmek istemiyorsanız elinizde ölçüler olmadan ev aramayın.

5. Güvenlik


Güvenlikinsanoğlunun asli ihtiyaçlarından biridir. Ev alırken emniyet husussunu muhakkak atlamamanızı öneriyorum. Muhit seçimi emniyet amacıyla mühim olsada , benim amacıyla apartman ve ev de kamera sistemi olmazsa olmazdır. Bunun yanısıra alarm sistemi ya da emniyet görevlisi olan bir site de oturmak güvenliğinizi mühim ölçüde arttıracaktır. Teknoloji süratle gelişiyor ve elektronik emniyet sistemlerinin maliyetleri azalıyor , durumuyla bize de şunları kullanmak düşüyor.

Yeni bir ev satın alabilmek keyifli bir o kadar da emek isteyen bir iştir. Önceliklerinizi ve bütçenizi ayarladıktan ev arama sürecinin tadını çıkarmaya bakın..


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet, Listeler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »