.

Esenyurt’a üniversite kurulacak

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, ilçeye kurulacak Esenyurt Üniverstesi’nin müjdesini verdi.üniversite

Esenyurt, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılına düzenlenen törenle veda etti. Kıraç İlk Öğretim Okulu’nda gerçekleştirilen etkinliklerde, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılını değerlendirdiği konuşmasında, eğitim ve öğretimin, insanların ve toplumların gelişmesindeki rolüne dikkat çekti. Eğitime her zaman destek vereceklerini belirten Başkan Kadıoğlu, öğrencilere ve velilere ilçede kurulacak üniversitenin müjdesini verdi.
Başkan Kadıoğlu, emeği geçenlere teşekkür etti
Üniversite projesinin mecliste onaylandığını ifade eden Başkan Kadıoğlu, “Emeği geçenlere, özellikle sayın başbakanımıza, YÖK’ün çok değerleri üyelerine, bu projeye evet diyen Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerine çok teşekkürlerimi arz ederim” diye konuştu.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Cuma Bayat, üniversitenin mühendislik, güzel sanatlar, spor, sağlık alanlarında eğitime başlayacağını belirterek, kararın meclisten geçtiğini söyledi.
Rektör Bayat, “ Esenyurt ‘ta üniversite yakışır”
İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin her alanda kaliteyi yakalayacağını ifade eden Prof. Dr. Cuma Bayat, “Sayın başkanımız bize burada arsa tahsis etmiştir. Yaklaşık 25 dönümlük bir arsa üzerine ilk bakışta kuruluyor. 25 dönüm tabi üniversiteler için küçük. İleri de bunları 100 dönüm, bin dönüm seviyelerine çıkaracağımıza inanıyorum. Esenyurt’umuz buna müsait. Gelişen, arsası olan bir ilçemiz. İstanbul’un merkezinde olan bir ilçemiz. Gelecekte ülkemizin daha büyük imkânlara taşınacağını inanıyorum. Önümüzdeki Eylül döneminde ek kontenjandan 500 kişilik bir kontenjan, YÖK’e müracaat ederek almak istiyoruz. Daha sonraki yıllarda açacağımız fakülte ve bölümlerle bu kontenjanları 4 yıl içerisinde 8 ile 10 bin arasında bir öğrenci seviyesine çekmeyi düşünüyoruz” dedi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »