.

Erzurum’da İpek Yolu Mobilya AVM Kuruluyor

Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Aksu, dernek olarak Erzurum’da mobilya alışveriş merkezi kurma çalışmaları hakkında bilgi verdi.Mobilya AVM

Erzurum Girişimci İşadamları Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Aksu,  kente kurmak için çalıştıkları mobilya alışveriş merkezi projesi hakkında açıklamarda bulundu.
Aksu, Ekim 2012’de başlatılan Erzurum Mobilyacılar Sitesi Fizibilite Çalışması Projesinin KUDAKA tarafından finanse edildiğini ve kümelenme üzerine bir “Strateji Belgesi” geliştirilmesi suretiyle Türkiye’de ulusal kümelenme politikasının oluşturulmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.
Aksu, “Fizibilite çalışmaları kapsamında öncelikle proje çizdirildi, bu bölgedeki ihtiyaç analizi doğrultusunda üretici ve tüketicilere anket yapıldı, 3D Animasyon filmi ile proje canlandırılarak tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdik” dedi.
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı ile Erzurum Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) Mobilya ve Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Komitesi işbirliği ile Sınır ülkeleri, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesine hitap edecek Mobilyacılar sitesinin kurulmasını planladıklarını belirten Aksu, “Türkiye’de örneklerini görüyoruz. İstanbul’da MASKO ve Modoko, İzmit’te MOBESKO. Şu an inşaatı başlamış temelleri devam eden yine Kayseri’de çok büyük bir Mobilyacılar Çarşısı ve imalatçıların da içinde olduğu dev bir kompleks yapılıyor” diye konuştu.
Aksu, İpek Yolu Mobilya AVM müşterilerin ihtiyacı olan tüm mobilya, beyaz eşya, Mutfak, halı, mefruşat, ev tekstili, aydınlatma aksesuarları, Ofis mobilyaları ve banyo aksesuarı gruplarının satışını yapan günümüzün Modern mağazacılık konseptine uygun Türkiye’nin ve Erzurum ilinin en seçkin markalarını bir araya toplamak için 50 büyük girişimci tarafından kurulmasını planladıklarını belirtti.
Proje içinde 50 mağazanın yanı sıra personel ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı ve neşeli bir alışveriş günü geçireceği restoran, kafeterya, büfe hizmetleri yanı sıra 750 araç kapasiteli açık 800 araç kapasiteli kapalı otoparkın proje kapsamında olduğunu belirtti.
Aksu, proje kapsamında birlik ve beraberliğin sağlanması halinde Atatürk Üniversitesi dahil birçok kurumun destek vermeye hazır olduklarını belirterek Dayanıklı tüketim ve Mobilya komitesi üyelerine birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »