.

Erzurum halkı, Küresel İklim Değişikliği Hakkında Bilinçleniyor!

Filli Boya Yalıtım Grubu ve WWF Türkiye, İklim Değişiklikleri ve Enerji Tasarrufu Konusunda Bilinçlendirme Çalışmaları Kapsamında yarın Erzurum’da!

Mayıs ayında Konya’da başlayan, Bursa’da devam eden “DAHA İYİ BİR DÜNYA” seminerlerinin 3. durağı Erzurum olacak. İklim değişikliği ile mücadelede enerji verimliliği ve ısı yalıtımının öneminin anlatıldığı seminerlerde özellikle şehrin ve Türkiye’nin mevcut durumu da masaya yatırılıyor.

Küresel iklim değişikliği dünyamızı tehdit ediyor. Petrol, doğalgaz ve kömür gibi fosil

yakıtların kullanımından açığa çıkan sera gazlarının atmosferde birikmesi iklim değişikliğine neden oluyor. Küresel ölçekte ortalama sıcaklık geçtiğimiz yüzyıl içinde 0,7 °C kadar arttı. 2°C’lik artışın ise gezegenimizi geri dönüşü olmayan felaketlere sürükleyeceği öngörülüyor. Türkiye ise, küresel iklim değişikliğinin etkilerinden en fazla zarar görecek ülkeler arasında yer alıyor. İklim değişikliği Türkiye’yi kuraklık, tarımda ve turizmde gelir kaybı, orman yangınlarında artış, biyolojik çeşitliliğin kaybı olarak etkileyecek.

Tüm bu tehlikelere karşı geç olmadan harekete geçmek adına, Filli Boya Yalıtım Grubu –Capatect markası ve WWF Türkiye, “DAHA İYİ BİR DÜNYA” projesini başlattı. Türkiye’yi adım adım gezerek, iklim değişikliği ve enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratmak, Karbon Ayak İzi’mizi azaltmak için ısı yalıtımı başta olmak üzere alabileceğimiz önlemler hakkında kamuoyunu bilgilendiriyor.

“DAHA İYİ BİR ERZURUM”

Proje kapsamında 3. durak olarak seçilen Erzurum’da 2 Ekim 2012 Salı günü Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Erzurum Kültür Merkezi’nde düzenlenecek seminere tüm halk ücretsiz katılabilecek.

WWF Türkiye ve Erzurum Büyükşehir Belediye’sinden yetkililerin açılış konuşmasıyla başlayacak olan seminer, Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Erzurum Sanayi ve Ticaret Odası’nın yapacağı “Binalarda Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımının Erzurum Ekonomisi Üzerine Etkileri” başlıklı sunum ile devam edecek. WWF-Türkiye Doğa Koruma Yönetmeni Mustafa Özgür Berke “Enerji Verimliliği ve İklim Değişikliği” hakkında bilgi verirken, Filli Boya Yalıtım yöneticileri “Binalarda Enerji Verimliliği ve İyi Uygulama Örnekleri” hakkında halkı bilgilendirecek. Etkinlik tam gün sürecek.

“Daha İyi Bir Dünya” projesi Erzurum semineri programı aşağıdaki gibidir.

BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE ISI YALITIMI

SEMİNER PROGRAMI

Erzurum Kültür Merkezi

2 Ekim 2012

12:30 – 13:00 Kayıt

13:00 – 13:30 Açılış Konuşmaları

• Engin Şenol, WWF-Türkiye

• Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

• Erzurum Büyükşehir Belediyesi

13:30 – 13:50 Enerji Verimliliği ve İklim Değişikliği

Mustafa Özgür Berke, WWF-Türkiye Doğa Koruma Yönetmeni

13:50 – 14:10 Binalarda Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımı Mevzuatı ile Erzurum İl’indeki Uygulamalar, Mevcut durum, zorluklar, fırsatlar

Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

14:10 – 14:30 Erzurum’da Binalarda Enerji Verimliliğini Artırmaya Yönelik Belediye Uygulamalarından Örnekler

Palandöken Belediyesi

14:30 – 14:50 Kahve arası

14:50 – 15:10 Binalarda Enerji Verimliliği ve İyi Uygulama Örnekleri

Güneş İnan, Betek

15:10 – 15:30 Binalarda Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımının Erzurum Ekonomisi Üzerine Etkileri- Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası

15:30 – 15:50 Erzurum’da Isı Yalıtımı Uygulamalarında Karşılaşılan Zorluklar, Elde Edilen Fırsatlar ve Öneriler – İnşaat Mühendisleri Odası

15:50 – 16:10 Erzurum’da Isı Yalıtımının Enerji Verimliliğine katkısı; Mevcut Durum ve Nasıl Geliştirilebileceğine Dair Öneriler – Makine Mühendisleri Odası

16:10 – 17:00 Soru-Cevap ve Değerlendirme ve Kapanış

 

Star


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »