.

EPDK’dan Kayıp Kaçak Açıklaması

İTHİB tarafından açılan dava sonucunda sanayicilerin artık kayıp kaçak bedeli ödemeyeceği EPDK’dan iddialarına yanıt geldi.EPDK

Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK), İTHİB tarafından kayıp kaçak bedeli adı altında haksız ücret alındığı iddialarıyla açılan bir dava sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesi tarafından alınan kararın  “sanayicinin artık kayıp kaçak bedeli ödemeyeceği” şeklinde yorumlanmaması gerekttiğini belirtti.

Mahkeme tarafından iptal edilen hususun tüketicilerin kayıp-kaçak bedeli ödemesi uygulaması değil, Kurul tarafından değerlendirilmesi gereken bir talebin Kurum tarafından cevaplanmasından ibaret olduğu vurgulananan açıklamada,  “sanayicinin artık kayıp kaçak bedeli ödemeyeceği”, “kayıp kaçak bedellerinin tarifeye yansıtılmasının hukuka aykırı olduğuna karar verildiği”, “bundan böyle dağıtım şirketlerinin sanayicilerden kayıp kaçak bedelleri tahsil edemeyeceği”, “konu temyiz edilmezse 4 Aralık’tan sonra uygulamanın başlayacağı”, “Mahkeme kararı sonucunda sanayicilerin bir dilekçe ile son 5 yıllık kayıp kaçak bedellerini geri alma hakkına kavuştuğu” gibi yanlış beklentiler doğuran yorumlar yer aldığı ifade edildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »