.

Emlak Vergisi Değerlerine İtiraz Hakkı

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, mükelleflerin özellikle sanayi kuruluşlarının olduğu alanlarda artan emlak vergisi oranlarına itiraz edilebileceğini belirtti. Emlak Vergisi

2014 yılında tahakkuk edecek emlak vergilerine esas olarak alınacak değer tespitleri tamamlandı.

Bazı bölgelerde özellikle sanayi kuruluşlarının bulunduğu alanlarla ilgili birim fiyatlarında önemli artışlar oldu. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, yazılı açıklama yaparak Emlak Vergisi mükelleflerini uyguladı.

Çiler, “ 213 sayılı yasanın 49 ncu maddesine göre takdir komisyonlarının belirlediği değerlere tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde  mahkemelere bireysel dava açma hakkı tanındı. Eskiden mükelleflerin bireysel dava açma hakkı yoktu. Artık bu hak var” dedi.

İlimizdeki pek çok büyük sanayi kuruluşunun emlak vergisi birim değerlerine itiraz etmesi, belediyelerle mahkemelik olması bekleniyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Vergi kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »