.

Emek Sineması Yıkılmıyor, Restore Ediliyor

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Emek Sineması için yıkımın söz konusu olmadığını ancak restore edileceğini ifade etti.Emek Sineması

Emek Sineması‘nın yıkılacağı haberleri üzerina açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Emek Sineması’nın yıkılmayacağını, restore edileceğini açıkladı.
Çelik, yıkımın söz konusu olmadığını dile getirdi. Sinemanın yıkılıp yıkılmayacağına ilişkin bir soruları yanıtlayan Çelik, şöyle konuştu: “Başka bir kuruma ait bir bina, doğrudan Bakanlığımızı ilgilendiren bir tarafı yok. Herhangi bir şekilde sinemanın yıkılması, yok edilmesi diye bir şey söz konusu değil. Yeni düzenlemeye göre daha yukarı katlara taşınıyor. Orijinali korunuyor ve restore ediliyor. Aynı işlevi sürdürmesi için daha da güçlendiriliyor içindeki donanım. Bu konuda hassasiyet gösteren vatandaşlarımız var. Vatandaşlarımızın, aydınlarımızın bu tip eserler konusunda hassasiyet göstermesini her zaman takdirle karşılıyoruz. Fakat bir yıkma, yok etme söz konusu değil. Dünyada çeşitli koruma çeşitleri var. Bu da birkaç kat yukarıya taşınarak, orijinali korunarak bir askı sistemiyle korunuyor, güçlendiriliyor.”

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar