.

Emay İnşaat’tan Ataşehir’e 1 Milyar Dolarlık Yatırım

Emay İnşaat Ataşehir’de1 Milyar dolarlık yatırımla inşa ettiği Brandium Ataşehir projesinin kaba inşaatının yüzde 70’ini tamamlamış durumda..

Kent Plus projesiyle Ataşehir’de 2 binden fazla konut inşa eden Emay İnşaat, aynı bölgede 1 milyar dolar yatırımla inşa ettiği yeni projesi Brandium’un kaba inşaatının yüzde 70’ini tamamladı. Emay İnşaat ve Erko Grup ortaklığında 1 milyar dolarlık yatırımla inşa edilen projedeki otel için ünlü bir turizm grubuyla anlaşma sağlanma aşamasına gelinirken, 2013’ün ilk çeyreğinde açılacak olan AVM’de kiralama tamamlandı. Emay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar, Ataşehir bölgesinin nüfus artışının bölgenin gelişimini tamamladığının göstergesi olmadığını savunarak, “Ataşehir bir bu kadar daha yatırımı kaldırır” diye konuştu.

‘YÜZDE 55’TEN ÇOK BEDEL BEKLEMESİNLER’
Çağlar, kentsel dönüşüme ilişkin “Fikirtepe’de 700 hanelik 30 bin metrekare bir adayla anlaşma sağladık. Fikirtepeliler kararını vermezse artık müteahhit bulamayacaklar. Yüzde 50-55’in üzerinde bedel beklemesinler” dedi. Projede 1.350 konut, 5 yıldızlı otel, 3 bin kişilik kongre merkezi bulunacak. ‘Ataşehir bir bu kadar daha yatırımı kaldırır’

Kaynak: HaberTürk


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »