.

Elektrik Üretim Tesisleri de Özelleştirilecek

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı , enerjide dağıtım tesislerinin ardından üretim tesislerinin de özelleştirileceğini açıkladı.Taner Yıldız

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölelgelerinde yapılan enerji yatırımlaronın çözüm sürecini olumlu etkileyeceğini ifade eden Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elekektrik dağıtım tesislerinin ardından üretim tesislerinin de özelleştirileceğini açıkladı.
Yıldız, Atatürk ve Keban barajlarının üzerindeki santrallerin ise fiyat dengelemesi için elden çıkarılmayacağını bildirdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Stratejik Yönetim ve İstatistik Sistemi (ESİS) Projesi’nin tanıtım toplantısına katılan Yıldız, 2013 özelleştirme rakamlarının özelleştirme hedeflerinin biraz üzerinde gerçekleştiğini, son 2 yılı telafi etmek açısından da bunun sevindirici olduğunu söyledi.
2005’te başlayan özelleştirme sürecine kararlılıkla devam edildiğini kaydeden Yıldız, “Temenni ederiz ki yatırımcılarımız bu verdikleri tekliflerin arkasında dururlar” dedi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar