.

Elazığ Maden’de Dükkan Kiraları 100 Liraya Kadar Düştü

Elazığ’ın bakır yatakları ile ünlü ilçesi Maden, 1996 yılında yapılan özelleştirmenin ardından maden hayalet kasabaya döndü. İlçede dükkan kiraları 100 liraya kadar geriledi.Dükkan KiralarıElazığ’ın 30 yıl önce 4 bin işçininb bakır yataklarında çalıştığı Maden ilçesinde  dükkankiraları 100 liraya kadar düştü. Doğu ve Güneydoğu’da tek tenis kortunun bulunduğu ilçede 5 hamam, 3 sinema, havuzlu villalar bulunuyordu. Ancak  ilçede Bakır işletmesinin 1996 yılında Özer Çiller’in de ortağı olduğu Beroner firmasına satılmasının ardından çalışan işçi sayısı 4 binden 100’e kadar düştü.

Hürriyet’ten Faruk Balıkçı’nın haberine göre , özelleştirmenin ardından ilçede büyük bir göç yaşandı ve 30 bin olan nüfus 5 bin 300’e düştü. Hayalet kasabaya dönüşen ilçede tek meslek Yüksek Okulu ise İmam Hatip Lisesine dönüştürüldü. Hastanesinde ise sadece bir tane uzman doktor var.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Emlak Konut kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »