.

Dünyanın En Sıcak Gayrimenkul Merkezi Daha da Isınacak

ABD’nin en özel gayrimenkul projeleri ve kuvvetli emlak piyasasıyla adından söz ettiren Miami, uzun vadeli yatırımlarla yükselmeye devam ediyor.

Miami, geniş yatırım olanakları ve başarılı mimarların imza attığı muhteşem otel ve konut projeleriyle ilgi çekmeye ve yükselmeye devam ediyor. One Sotheby’s International Realty 2017 Gayrimenkul Raporu’na göre Miami toplam emlak piyasasındaki satışlar, aylık bazda bir önceki senea oranla yüzde 17.4 artarak 999.5 milyon Dolar’dan 1.17 trilyon dolara ulaştı.

One Sotheby’s International Realty Uluslararası Gayrimenkul Danışmanı Izabella Wilamowska, Miami’nin ABD’nin en mühim uluslararası noktalarından biri olmaya devam ettiğini söyledi, Miami’den ev satın almanın ya da yatırım yapmanın tam süreyi olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti; ‘One Sotheby’s International Realty 2017 Gayrimenkul Raporu’na göre lüks piyasası derhal derhal bütün segmentlerde düşüş yaşadı ve fiyatlarda dalgalı bir değişim oldu. Bu amaçla piyasasın bütün oyuncularıyla çalışıp, bilgiye erişimi ayrıcalıklı kılarak projeleri ve yatırım getiri beklentilerini göz önünde bulundurarak projeleri değerlendiriyoruz. Genellikle Florida, 2016 senesinde yüzde üçlük istihdam yaratan dört eyaletten biri konumundaydı. 2018’de de uzun vadeli ekonomik büyüme adına olumlu gelişmelerin devam etmesini bekliyoruz.’

Şehir koridorunu meydana getiren Brickell, Downtown, Edgewater ve Midtown’un piyasa envanterinin yüzde 60’ını oluşturmaları nedeniyle 2018 senesinde da piyasasın ana merkezleri olmaya devam edecekler. Fakat 2018 senesi itibariyle, envanter hacminde beklenilen değişimle, gayrimenkul piyasanın Biscayne Corridor’dan Miami Beach, Sunny Isles, Hollywood Beach, South Beach ve Surfside’a yönelmesi bekleniyor.

Izabella Wilamowski, aşağı yukarıya yüzde 51’inin yabancı ülke doğumlulardan meydana gelen ve ABD’nin büyüyen ikinci ekonomisi olan Miami’nin teknoloji endüstrisi ve girişimci sayısıyla süratle yükseldiğini açıkladı ve ekledi; ‘ABD’de iş kurmak amacıyla Miami çok doğru bir şehir; devlet gelir vergisi uygulanmıyor. Şehirde 56 ülkeden toplam 1.200’e yakın çok uluslu şirket yer alıyor. Hem de 100’den çok uluslararası konsolosluk, ticaret büroyu ve iki ulusal ticaret odası da bulunuyor. ABD’nin en iyi plajlarına sahip Miami, Forbes doğrulusunda yayınlanan listede ABD’nin en temiz ilk kenti olarak yer alıyor. Turnberry Ocean Club Residences, Louver House, The Fairchild Coconut Grove, One Thousand Museum ve Riva Residences gibi Miami’nin en çekici yerlerinde yer alan projeler, sofistike bir mimariyle tasarlanıyor. Miami, Amerika’da yatırım gerçekleştirme ve ev alabilmek amacıyla hala en iyi fırsatları sunuyor.’

MIALY Association of Realtors doğrulusunda hazırlanan 2017’nin ilk çeyrek raporuna göre, toplam Dolar hacmi ve konut fiyatlarının yükselmesine rağmen, Miami müstakil ev piyasası, Mart 2017’de en başarılı dönemini geçirdi. Müstakil konut satışları Mart ayında senelik bazda yüzde 9.2 artarak 1.168’den 1.276 standardına yükseldi. Ortalama satış fiyatı ise yüzde 3.1 artarak 473.972 Dolar’a çıktı. Satış hacmi de bir önceki senea göre yüzde 12.6 artarak 605 milyon Dolar seviyelerine ulaştı. Hem de, milyar Dolarlık inşaat piyasasıyla rekabet eden mülklerin satışları, Mart ayında senelik bazda yüzde 2.3 oranında artış gösterdi. Ortalama satış fiyatı yüzde 21 yükselerek 429.384 Dolar seviyelerine çıktı, satış hacmi bir sene evveline göre yüzde 24 artarak 570 milyon Dolar’a ulaştı.

Deniz manzaralı müstakil konutların ortalama satış fiyatları yüzde 32 oranında artarken, manzarasız konutlarda ise yüzde 13 oranında azalma oldu. Deniz manzaralı dairelerin satış fiyatları ise yüzde 15 oranında artarak 1.558.944 Dolar’a ulaşırken, deniz görmeyen dairelerde ise bu fiyat yüzde 5 artarak 549.225 Dolar olarak gerçekleşti.

Genel politik, finansal ve ekonomik görünümün, Miami emlak piyasasını yüksek emtia nedeniyle iyileştirmesi beklenirken, bu iyileştirmede yabancı kurların daha iyi performansının, kuvvetli borsanın ve tarihi düşük faiz oranlarının da etkili olması bekleniyor. Lüks segmentte, proje aşamasındaki 4679 konutun istikbal iki sene içersinde satışının tamamlanması öngörülüyor. Gelecek 3 senelik öngörü ise, Güney Florida’daki 30 trilyon Dolar değerindeki özel ve kamu gayrimenkul yatırımının ulusal gayrimenkul piyasasında derin etkisinin olması. Bu yatırımların çoğunun eğlence, sanat ve kültür ile perakende alanda beklenmesi, turizm sektörünün Miami emlak piyasasına gerektiğince büyük bir katkıda bulunacağının sinyali. Ve Miami emlak piyasasındaki son beklenti ise, sahip olunan okyanusa bakan limitli sayıdaki gayrimenkulün arazi fiyatlarını yukarıya çekmeye devam etmesi. Bu hal kendini 2018-2020 seneları arasında yeni gayrimenkul döngüsüne geçildiğinde kendini çok daha kuvvetli şekilde hissettirecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »