.

Dünyanın En Büyük Ytong Fabrikası Türkiye’de Olacak

Tekirdağ, Gaziantep ve Antalya’nın ardından en modern fabrikasını Bilecik’te faaliyete geçiren Ytong, fabrikanın kapasitesini kademeli artırmayı planlıyor.

Bu yıl kuruluşunun 50’nci yılını kutlayan Ytong, dünyadaki en büyük fabrikanın Türkiye’de olması için kapasite artırımına devam ediyor.

Türkiye’deki ilk fabrikasını 1965 yılında Pendik’te açan Ytong, 1996’da Tekirdağ-Saray’da, 1998’de Antalya’da ve Gaziantep’te fabrikalar kurarak büyümeyi sürdüren şirket, 2008 yılında Bilecik’te en modern fabrikasını faaliyete geçirdi.

Geride bırakılan 50 yıllık dönemde, toplam 21 milyon metreküplük Ytong malzemesi ürettiklerini söyleyen Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, geçen yıl inşaat sektörünün büyüme hızının üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiklerini ve sektörde yüzde 60’lık pazar payıyla lider konumda olduklarını söylüyor. Aynı zamanda Ytong üretiminde, Türkiye’nin Avrupa’nın ikinci büyük üretici ülkesi olduğuna da değinen Erel, “Şu an 2 milyon metreküp Ytong malzemesi üretimi kapasitesine ulaştık. Bu kapasite ile yılda 150 – 200 bin konut için malzeme üretebiliyoruz. Bilecik fabrikamız Ytong üretiminde, dünyadaki en modern üretim tesisi. Fabrikanın kademeli kapasite artışları ile yıllık 800 bin metreküp üretim hacmine ulaşması ve bu sayede dünyanın en büyük Ytong fabrikası olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.Ytong Fabrikası


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »