.

Dumankaya, Türk Telekom ve Zet Teknoloji’den ‘IQ Akıllı Ev’ Uygulaması

Dumankaya İnşaat, Türk Telekom ve Zet Teknoloji işbirliği ile hayata geçireceği IQ Akıllı Ev Sistemini Ritim İstanbul projesinde uygulayacak.IQ Akıllı Ev

Gayrimenkul geliştririciler insanlara yaşam alanlarında kolaylık sağlamak için akıllı ev sistemlerini uygulamaya başlıyor.  Bu sistemi ilk kez uygulayacak olan Dumankaya İnşaat, Türk Telekom ve Zet Teknoloji işbirliği ile “IQ akıllı ev” sistemini Ritim İstanbul projesinde hayata geçiriyor.

Türkiye’de akıllı ev sistemleri konusunda çalışmalar yapan Dumankaya İnşaat ile Türk Telekom işbirliğine gitti. Bu kapsamda konut sahiplerine konforlu bir hayat sunulacak. Türk Telekom’un yanı sıra Zet Teknoloji’nin de ortak olduğu “IQ akıllı ev” teknolojisi Dumankaya İnşaat’ın Ritim İstanbul projesinde start alacak. İstanbul Maltepe E-5 karayolu üzerinde inşa edilen projede uygulanan akıllı ev sistemi, Türk Telekom’un otomasyon, güvenlik, eğlence, sağlık, enerji ve ölçüm servislerinden oluşuyor. Bu konsept Dumankaya’nın geliştireceği diğer projelerde de devam edecek.

KONUT ANLAYIŞI DEĞİŞECEK
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, gayrimenkul geliştiriciler olarak maskülen yapılardan feminene geçtiklerini dile getirdi. Dumankaya, artık demiri bükmek değil, insanların hayatlarına dokunacak teknolojiler sunmak gerektiğini ifade ederek, “4 yıl önce Dumankaya IQ sistemini oluşturduk. Böylece her türlü hizmeti içinde barındıran akıllı evler kurguladık” dedi.

‘ŞEHİRLERİ DESTEK LEYECEĞİZ’
Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Dumankaya İnşaat’ın akıllı ev teknolojileri alanında yaptığı çalışmalardan etkilendiklerini belirtti. Yılmaz, “Dumankaya’nın geliştirdiği akıllı evlerde, akıllı otomasyon sistemiyle konforlu bir yaşam sürmek, akıllı enerji sistemiyle verimliliği artırarak gereksiz tüketimi önlemek mümkün” diye konuştu. Yılmaz, yatırım yaparken bölge gözetmediklerini Türkiye’nin her köşesine aynı yatırım ve hizmeti götürdüklerine vurgu yaparak, fiber interneti her yere ulaştırmak istediklerini kaydetti. Yılmaz, altyapılarıyla akıllı yaşam alanı ile şehir projelerini desteklemeye hazır ve istekli olduklarını söyledi.

EVLER % 50 AKILLANACAK
Zet Teknoloji Genel Müdürü Aydın Yavuz gelecekte evlerin % 50’sinin “akıllı” olacağını söyledi ve hızla büyüyecek olan aygıtlar arası iletişim (M2M) pazarında aslan payını akıllı şehirlerin oluşturacağını belirtti.

STANDART GETİRİLMELİ
Dumankaya CEO’su Uğur Dumankaya BTK Başkanı Acarer’e akıllı evler için belli standartların getirilmesi ve bu şekilde şu an tüm inşaat sektörünün fırsat olarak gördüğü bu alanın şimdiden olası her aksaklığa kapalı hale getirilmesi gerektiğini belirtti. Acarer ise Dumankaya’dan inşaat sektörünün bu yönde bir taleple Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gitmeleri gerektiğini, kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.

SEKTÖRÜN GÜNDEMİ AKILLI ŞEHİR
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün akıllı şehirler, trafik, ulaşım gibi çok önemli gündemlerinin olduğunu anlattı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »