.

Dubai Cityscape Fuarı’nda Görücüye Çıkacak Projeler

2-4 Ekim tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek olan Cityscape Global 2012 Fuarı’nda Ağaoğlu İnşaat, Tahincioğlu İnşaat, ViaTrans- Meydanbey Ortaklığı, Göncü İnşaat ve Tabanlıoğlu Mimarlık gibi şirketlerin projeleri tanıtılacak..

Ağaoğlu İnşaat, Tahincioğlu İnşaat, ViaTrans- Meydanbey Ortaklığı, Göncü İnşaat ve Tabanlıoğlu Mimarlık gibi Türk firmaları, 2-4 Ekim tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilecek uluslararası gayrimenkul fuarı CityScape’e çıkarma yapacak. Türkiye’nin onur konuğu olduğu fuarda firmalar uluslararası arenada projelerine yabancı müşteri arayacak.

Özellikle Mütekabiliyet Yasası sonrasında Körfez ve Ortadoğu ülkelerinden kolaylaşan gayrimenkul alımları şirketleri bu pazarda tanıtım çalışmalarına yönlendirdi. Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağoğlu, fuarda şirketten çok Türkiye’nin tanıtımını yapacaklarını söylerken Mecidiyeköy’deki eski Likör Fabrikası üzerine geliştireceği projeyle katılacak olan Viatrans- Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan ise “Fuarda yer almamızı ülkemize ve İstanbul’a olan sorumluluğumuzun bir parçası olarak değerlendirdik. Lansman öncesinde projemizi Dubai’de tanıtacağız ” diye konuştu.

Projenin % 25’ini Dubai’de satacak
Maslak’ta 5 bin 400 bağımsız bölümden oluşacak yeni konut projesi Maslak 1453’te ön satışlarda bir haftada bin 200 satış yapan Ağaoğlu İnşaat Dubai’ye çıkarma yapacak. Grup, hem Türkiye’nin tanıtımı yapmayı hem de projeyi tanıtmayı hedefliyor. Maslak projesi için Mütekabiliyet Yasası sonrasında Körfez bölgesi ağırlıklı olmak üzere yabancı yatırımcıları da hedefleyen şirket projeyi 2-4 Ekim tarihleri arasında Dubai’de gerçekleşecek CityScape fuarında tüm dünyaya tanıtacak. Ağaoğlu, projenin yüzde 25’ini Dubai’de yapacakları tanıtımla yabancılara satmayı hedeflediklerini kaydetti. ‘Dubai’ye gövde gösterisi yapmaya gidiyoruz’ diyen Ağaoğlu, “Şimdiye kadar birçok Türk firması bu fuarlara gidiyor. Ama biz bu sene iddialı gidiyoruz. Gidiyorsan firmanda çok ülkenin tanıtımını yağacaksın. Biz de bu misyonla gidiyoruz. Türkiye’yi iddialı bir şekilde orada tanıtırsak o müşteriler zaten bizi bulur” dedi.

Enerji dostu binalarını tanıtacak
Tahincioğlu Gayrimenkul, Cityscape Global 2012’de yabancı yatırımcılarla buluşacak. Bugüne kadar toplamda 1.5 milyon metrekare büyüklüğünde bir inşaat alanına sahip proje gerçekleştiren şirket Cityscape Global 2012 Fuarı’nda doğaya duyarlılığıyla enerji dostu yapılarını yatırımcılara tanıtacak. LEED sertifikalı çevreye saygılı projeleriyle dikkat çeken Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Türkiye gayrimenkul sektörü, A.T. Kearney’in yaptığı ankete göre gelişen ülkeler arasında 9. sırada; uluslararası yatırımlar içinde ise 13. sırada yer alıyor. Yatırımları bu kadar değerli olan bir ülkede, bizim için Cityscape Global 2012 Fuarı’nda yabancı yatırımcılarla buluşmak büyük önem taşıyor. Türkiye’ye yatırımların her geçen yıl daha da artması ve değerlenmesi bizi çok sevindiriyor. Başta İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Nida Kule Göztepe ve Palladium Tower projeleri olmak üzere, Tahincioğlu Gayrimenkul’un bünyesinde yine İstanbul’un önemli bölgelerinde geliştirdiği projeler için Dubai’deki fuarda çok geniş bir yatırımcı kitlesiyle bir araya geleceğiz” dedi. Şirketin yapımı ve projelendirme çalışmaları devam eden projeleri arasında Nida Kule Göztepe, Palladium Tower, İstanbul Finans Merkezi’nde bir proje, Nida Kule Levent Ofis, Seyrantepe ve Çengelköy’de konut projeleri geliyor. Ayrıc ticari gayrienkul alanında Ataşehir’de Palladium AVM ve Antakya’da Palladium Antakya alışveriş merkezi projeleri de bulunuyor. Bunların yanı sıra şirket Bomonti, Kozyatağı ve Adana’da da karma projeler geliştiriyor.

Eski Likör Fabrikası da Dubai’de
Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, “Eski Likor Fabrikası arazisinde dünyanın en iyi isimleri ve markalarıyla son dört yıldır büyük bir titizlikle tasarlayıp geliştirdiğimiz karma projemizi yakında ülkemizin takdir ve beğenisine sunacagiz. Ancak bu yıl Türkiye’nin Onur Konuğu ülke olması nedeniyle Dubai Cityscape Fuarı’nda yer almamız ülkemize ve Istanbul’a olan sorumluluğumuzun bir parcası olarak değerlendirdik. Buna göre lansman öncesi projemizi, Türkiye’nin bir prestij projesi olarak Dubai’de uluslararası beğeniye sunacağız. Bu katılımımızın gayrimenkul geliştirme sektörünün Türkiye’de geldigi ileri noktayı en iyi şekilde göstereceğini ve uluslararası yatırımcıların ülkemize ve projemize olan ilgisine büyük katkılar yapacağını düşünüyoruz” dedi.

EAA beş projeyle yarı finalde
EAA – Emre Arolat Mimarlık, Gelişen Pazarlar için Cityscape Ödülleri 2012’nin finalinde 5 projeyle birlikte yer alıyor. Bu yaz başında tamamlanan Yalıkavak Marina, yine bu yılın ilk aylarında faaliyete giren Le Meridien Etiler İstanbul “Uygulanmış Turizm Yapıları” kategorisinde finale kalanlar projeler oldu. Varyap’ın Yalıkavak bölgesinde yaptığı Varyap Yalıkavak Rezidansları “Geleceğin Konut Projeleri” kategorisinde, İstanbul Göktürk’te inşaatı tamamlanan Arketip Evleri ise “Uygulanmış Konut Projeleri” kategorisinde final sunuşunda yer alacak. “Geleceğin Kültür Yapıları” kategorisinde ise İstanbul Antrepo 5 Çağdaş Sanatlar Müzesi projesi finale kaldı. EAA-Emre Arolat Architects, Cityscape Dubai Awards geçen yıllarda da ödülle layık görülmüştü.

 

Kentsel dönüşüme yabancı getirecek
Şanlıurfa merkezli Göncü İnşaat, Anadolu’dan fuara katılan tek inşaat firması olarak dikkat çekiyor. İstanbul Kağıthane’de kentsel dönüşüm kapsamında 150 konutluk projesine başlamaya hazırlanan şirket, projeye Körfez’den yabancı yatırımcı çekmeyi hedefliyor. Şirket sahibi Emrah Göncü, “Projede sadece projelerini pazarlamayacaklarını aynı zamanda kentsel dönüşüme ve geliştirecekleri yeni projelere ortak da arayacaklarını kaydetti. Ortadoğu’daki sermayenin Türkiye’ye gelmesi konusunda doğru bir konumlama yapmak istediklerini söyleyen Göncü, “Kağıthane’de G Flats adını taşıyan projemiz E-5 üzerinde yapılıyor. Bizim referans projemiz olacak. Metrekare fiyatları ise 4 bin TL’den başlayacak” diye konuştu.
Haber: Dilek Taş Aydın / sabah

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Fuarlar kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar