.

Dövizdeki Artış Körfezli Yatırımcıyı Tekrar Türkiye’ye Yöneltti

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Işık Gökkaya, döviz kurundaki artışın yabancı yatırımcı açısından büyük bir fırsat olduğunu belirterek, döviz artışının maliyetleri de artırması sebebiyle konut fiyatlarında orta vadede yüzde 15’e varan artış olacağını da ekledi.GayrimenkulGayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Üyesi Işık Gökkaya, Türk Lirası’nın döviz kuru karşısında değer kaybetmesinin yabancı yatırımcı açısından fiyatların ucuzlaması anlamına geldiğini ve büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Gökkaya, “Ancak dövizin yükselmesi malzeme maliyetini artırdı. Konut fiyatı da yükseltecek. Orta vadede yüzde 10-15 artış olacaktır”  diye konuştu.

Türk Lirası’ndaki değer kaybının yabancı yatırımcıyı çekmesi veya siyasi belirsizliği yabancı yatırımcıyı etmesi gibi söylemlerin doğru olmadığını ifade eden Gökkaya, “Yabancı yatırımcı geri çekildi diye bir durum söz konusu değil. Fiyat dolar bazında düştüğü için alıma gelen gruplar duyuyoruz. Özellikle Körfez’den çok ciddi bağlantılar vardı gerçekleşemeyen, bu son döviz artışının ardından bu satışlar gerçekleşti.” dedi.

Işık Gökkaya, 17 Aralık sürecinin ardından özellikle Arap yatırımcıların Dubai’yeyöneldiği şeklinde iddialar olsa da Dubai’nin yeniden cazibe merkezi olmasının zor olduğunu vurguladı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123