.

Döviz zararını konutla telafi edin…

Birikimlerini TL’de tutanların dövizdeki artıştan kaynaklanan zararlarını minimize etmeleri amacıyla konut alımına yönelmeleri öneriliyor.

Başkent’te aşağı yukarı 50 yıldan beri inşaat pazarında etkinlik gösteren BESA Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, çok sayıdaki yatırım aracında sık sık artışlar, azalışlar olmasına rağmen en istikrarlı yatırım aracının gayrimenkul olduğunu kaydetti.

Gayrimenkul alımında dövizdeki hareketlerin iyi takip edilmesi gerekliliğini bildiren Efe Bezci, şunları söyledi:

“Bugün bilhassa lüks konut projelerinin malzemelerinin nerdeyse yüzde 70-80’ini dışalım yolu ile getiriyoruz. Bu amaçla dövizdeki anlık süratli yükselişler maliyetleri ciddi şekilde etkiliyor. Son birkaç ay ortamında baktığımızda dolardaki artış yüzde onlara kadar ulaştı. Bu şunu gösteriyor; dövizin bu bantta tutunması durumumda bugün örnek olarak Kent İncek projemizde 500 bin liraya satılan bir konutun birkaç ay ortamında liste fiyatı 550 bin lira olarak revize edilmesi gerekiyor. Bu amaçla parasını Türk lirasında tutanların zarardan kurtulacakları en iyi yol yatırımlarını en kısa sürede konuta kaydırmaları olacaktır.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »