.

Dönüşüm Sektöre 400 Milyar Dolarlık Hareket Getirecek

GYODER Başkanı Işık Gökkaya, kentsel dönüşüm kapsamında dönüştürülecek 5.3 milyon konutun sektöre 400 milyar dolarlık hareket sağlayacağını açıkladı..


Dubai’de gerçekleştirilen Cityscape Global 2012 fuarında konuşan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Işık Gökkaya, Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında dönüştürülecek 5.3 milyon konutun sektöre, 400 milyar dolarlık bir finansal hareketlilik sağlayacağını belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirilen Cityscape Global 2012 gayrimenkul fuarında konuşan GYODER Başkanı Işık Gökkaya, mütekabiliyet engelinin aşılmasıyla birlikte Türkiye gayrimenkul sektörüne uzun vadede yıllık 10 milyar dolar civarında yabancı sermaye girişinin beklendiğini de belirtti.

2011 yılında 78 katılımcı ülkeden, 151 firma ile 20 bin sektör profesyoneli ve yatırımcıyı biraraya getiren Cityscape Global’de bu yıl Türkiye’nin yanı sıra, Kanada, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Hindistan, Irak, Kuveyt, Libya, Polonya, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, İsviçre, BAE, Büyük Britanya ve ABD olmak üzere toplam 18 katılımcı ülkeden 85’in üzerinde proje geliştirici stantlarıyla yer alıyor.

Cityscape Global 2012’de ilgi odağı sıralamasında Türkiye’yi, Rusya, Katar, Mısır, ABD, Hindistan ve Irak takip ediyor.

NTVMSNBC


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »