.

Doğuş Grubu’ndan Somalı madencilerin ailelerine yeni bir mahalle!

Doğuş Grubu, Soma’da yaşanan maden felaketinin sonrasında bölgenin gereksinimlerine katkıda bulunmak hedefiyle başlattığı sosyal yardım projesi tamamlandı.

Proje kapsamında 301 madencinin ailelerine yönelik inşa edilen mahallede, 13 blokta 306 daire sahiplerine teslim edilirken, proje kapsamında inşa edilen iki okul ve bir cami de törenle kullanıma açıldı.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk: “Soma’da hayatını kaybeden madencilerimizin aileleri ve yakınlarını yalnızca parasal olarak değil, bütün kalbimizle ve üzerimize düşün vazife bilinciyle destekliyoruz. Doğuş Grubu olarak sağlık, eğitim, barınma gibi çoğu alanda yanlarında bulunduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz.”
Kurulduğu günden bu yana toplumdan aldığını topluma vermek amacıyla çalışan ve toplumsal problemlere duyarlılıkla yaklaşan Doğuş Grubu, Soma’da yakınlarını kaybedenlere umut olmak amacıyla yaşama geçirdiği Soma Sosyal Yardım projesini tamamladı. Doğuş Grubu’nun ‘Soma amacıyla hep birlikte’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında Soma maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin yakınlarına yeni bir mahalle kuruldu. Bölgenin sağlık, barınma ve sosyal gereksinimlerine katkıda bulunmak hedefiyle inşa edilen bu mahallede madencilerin ailelerinin ikamet edeceği 306 adet tam donanımlı konut, 1000 öğrenci kapasiteli anaokulu, ilkokul ve ortaokuldan meydana gelen iki okul, bir cami, su deposu, ısı merkezi, çocuk parkı ve açık oyun sahaları bulunuyor.

Projenin teslimi vesilesiyle Manisa ve Soma’da eş vakitli olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Talu ve Doğuş Gayrimenkul Genel Müdürü Erdem Tavas’ın katılması ile açılış töreni gerçekleştirildi.

Ferit F. Şahenk: Sadece parasal değil, bütün kalbimizle ve üzerimize düşen vazife bilinciyle destekliyoruz
Törende konuşma yapan Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün taraflara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Doğuş Grubu olarak her alanda yatırımlarımızı ülkemizin geleceğine yapıyoruz. Ne yapıyorsak bu ülke ve bu ülkenin insanı, doğuştan iyi bir geleceğe sahip olsun diye yapıyoruz. Toplumsal alanda yaşama geçirdiğimiz bütün başka projelerde bulunduğu gibi, Soma’da hayatını kaybeden madencilerimizin aileleri ve yakınlarını da yalnızca parasal olarak değil, bütün kalbimizle ve üzerimize düşün vazife bilinciyle destekliyoruz. Doğuş Grubu olarak sağlık, eğitim, barınma gibi çoğu alanda yanlarında bulunduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Eğitim çağında olan çocuklarımızın hayallerinin peşinden gitmeleri ve geleceğe umutla bakmaları amacıyla de lüzumlu eğitim desteğimizi sürdüreceğiz. Doğuş Grubu olarak bugüne kadar çocuklara, gençlere, kadına, sanata, tarihe, spora başta olmak üzere toplumun her kesimine destek olmaya ve toplumdan aldığımızı topluma vermeye devam edeceğiz.”

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, bu projenin dışında vefat eden madencilerin, yükseköğrenim çağına gelmiş ya da halen yükseköğrenimini devam ettiren ve lise son katagoride okuyan çocuklarının eğitimlerine de destekte bulunmaya devam ediyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »