.

Diyarbakır’da Aynı Tarihte 2 Fuar

Diyarbakır’da 4-7 Ekim tarihleri arasında Tüyap Diyarbakır Fuar Merlezi’nde Ortadoğu İnşaat ve Ortadoğu Belediye İhtiyaçları fuarları düzenlenecek..

Diyarbakır’da 4-7 Ekim tarihleri arasında, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, TÜYAP ve Diyarbakır Valiliği’nin desteği ile ‘Ortadoğu İnşaat Fuarı’ ve ‘Ortadoğu Belediye İhtiyaçları Fuarı’ düzenlenecek.

Sürdürülen “Kentsel dönüşüm ve modern toplu konut” projeleri kapsamında önem kazanan inşaat sektörüne ilişkin yeni ürün ve teknolojilerin beraberinde yerel yönetimlerin ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerin sergileneceği fuarların, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hedeflenen yatırımlara ivme kazandıracağını bildiren Baştımar, bu fuarların ayrıca çağdaş kentleşme sürecine olumlu katkılar sağlayacağını kaydetti.

Baştımar, “Ortadoğu İnşaat Fuarı”nda yapı sektöründeki tüm yeniliklerin ve gelişmelerin sergileneceğini, bu sayede sektördeki gelişme ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanın sunulacağını dile getirerek, aynı zamanda mimar, mühendis, müteahhit, kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar ile tüketicileri, firmalarla buluşturacak bir organizasyon olacağını bildirdi.

Diyarbakır’da üçüncü kez düzenlenecek “Ortadoğu Belediye İhtiyaçları Fuarı”nın ise belediyelere mal ve hizmet üreten firmalarla belediyelerin buluşmasına sağlayacağını vurgulayan Baştımar, şöyle konuştu:

“Çağdaş kent yaşamı için ihtiyaç duyulan hizmet ve projeleri kapsayan teknolojik yenilikler, ekipmanlar sergilenecek. 100’e yakın firmanın katılacağı fuarları 20 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca İran, Irak ile Bulgaristan’ın Haskova ili ticaret ve sanayi odalarına mensup kişiler de katılacak. Bunun yanı sıra Güneydoğu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği organizatörlüğünde fuar için ‘Alım Heyeti Programı’ gerçekleştirilecektir. Bu programda Türk firmaları ile yabancı firma yetkilileri birebir görüşme imkanı bulacaklar. KOSGEB tarafından desteklenen ve 4 Ekim 2012 tarihinde ziyarete açılacak olan fuar, 4-5-6 Ekim tarihlerinde 11.00-19.00, 7 Ekim günü ise 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.”

Kaynak: AA


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Fuarlar kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »