.

Diyarbakır Kayapınar TOKİ Evleri satışa çıkıyor

TOKİ’nin Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Üçkuyu Mahallesi’nde inşa ettiği 808 konut13 Kasım’da “kuralı” olarak satışa çıkıyor. Fiyatların 97 bin TL’den başladığı projeden daire sahibi olmak isteyenlerin 13-24 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır’daki Halk Bankası şubelerine başvurması gerekiyor. İşte TOKİ Kayapınar Üçkuyu Konutları ile ilgili bütün detaylar!

Diyarbakır Üçkuyu TOKİ Konutları daire fiyatları

TOKİ Tarafından Diyarbakır’da inşa edilen 808 konutun 328’i 2+1 dairelerden, 480’i ise 3+1 dairelerden oluşuyor.

Dairelerin büyüklükleri ise 2+1 daireler amacıyla net 59, 3+1 daireler amacıylase net 88 metrekare.

Projede satışa çıkan;

2+1 dairelerin fiyatları 97 bin TL’den,

3+1 dairelerin fiyatları ise 140 bin TL’den başlıyor.

Diyarbakır Kayapınar TOKİ Evleri ödeme planı

Projede satışa çıkan 2+1 daireler alt gelir grubu, 3+1 daireler ise orta gelir grubu konutları olarak değerlendiriyor. Bu gruplarda ödeme planı ve müracaat şartları değişiklık gösteriyor.

Projede satışa çıkan 2+1 dairelerde yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay vade olanağı tanınıyor.

Buna göre en ucuz 2+1 daire; 12 bin TL peşin, 180 ay 476 TL taksitle alınabiliyor.

2+1 dairelerde taksitler her 6 ayda bir kez ÜFE, TÜFE ya da memur maaş zammından hangisi düşük ise o oranda artırılıyor. Taksitler konut tesliminden sonra başlıyor.

Ayrıca 2+1 daireler borçları tamamlanana kadar devredilemiyor, kiraya verilemiyor.

Projede satışa çıkan 3+1 dairelerde ise alıcılara 3 değişik ödeme alternatifi sunuluyor. Yüzde 10 peşin ödemelerde 96 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 108 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise 120 ay taksit olanağı bulunuyor.

Buna göre en ucuz 3+1 daire; 35 bin peşin 120 ay 879 TL taksitle ya da 14 bin peşin 1319 TL taksitle alınabiliyor.

3+1 dairelerde taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı oranında artırılıyor.

3+1 daireler 1 sene sonra devredilebiliyor, kiraya verilebiliyor. Taksit ödemeleri sözleşme imzalanmasından ileri ay başlıyor.

Diyarbakır Kayapınar TOKİ müracaat şartları ve gereken evraklar

TOKİ Diyarbakır Kayapınar Konutları’nda müracaatlar 13-24 Kasım tarihleri arasında yapılacak. 2+1 daireler amacıyla müracaatlar yalnızca Halk Bankası Diyarbakır şubelerine yapılabiliyor. 3+1 dairelerden alabilmek isteyenler ise Halk Bankası’nın rastgele bir şubesine müracaatte bulunabiliyor. Başvuru bedelleri 2+1 daireler amacıyla 1000 TL, 3+1 daireler amacıylase 2000 TL. Yeterince müracaat olursa kura 5 Aralık’ta çekilecek. Kurada ismi çıkmayan müracaat sahipleri müracaat bedellerini geri alabilecek.

2+1 dairelere başvurmak amacıyla gereken şartlar şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Diyarbakır il sınırları ortamında 1 (bir) senedan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ya da kredi kullanmamış olması,

4. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün ya da müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması,

6. Aylık hane halkı gelirinin, en çok net 3.200 TL olması,

7. Bir hane halkı adına, yani bireyin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet müracaat yapılmış olması (Fazla sayıda müracaat yapanın müracaatı geçersiz saseneacak)

3+1 dairelere başvurmak amacıyla gereken şartlar şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ya da kredi kullanmamış olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün ya da müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olması,

5. Bir hane halkı adına, yani bireyin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet müracaat yapılmış olması (Fazla sayıda müracaat yapanın müracaatı geçersiz saseneacak)

Kayapınar TOKi Evlerine müracaat amacıyla gereken evraklar ise şöyle;

1. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

2. Başvuru formu (bankadan temin edilip doldurulacak)

3. Başvuru bedeli

Ayrıntılı bulguyu 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »