.

Divan Talya Oteli’nde Yükseklik Tartışması

2013 yılında tadilat sebebiyle kapatılan 7 katlı Divan Talya Oteli’nin 2 katının kaçak olduğu iddiaları ile ilgili dava sürerken, Muratpaşa Belediyesi’nin otel yüksekliğinin 25.50 metre olduğu yeni planları onaylaması tartışmalara neden oldu.Divan Talya

Antalya’da 38 yıl önce açılan ilk 5 yıldızlı otel olan 204 odalı ve 7 katlı Divan Talya, Mayıs 2013’te tadilat sebebiyle kapatıldı. Koç Topluluğu’na ait otel yenilenme süreci içine giren otelin 2 katının kaçak olduğu iddiasıyla mahkemeye taşınmıştı. Antalya 2. İdare Mahkemesi’ndeki davanın görülmesine Danıştay’da devam ediliyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, Mahkemeden 17.50 metre yükseklik kararına rağmen Muratpaşa Belediyesi’nin 4 Aralık 2013 tarihli meclisinde yüksekliği 20.50 yapması, Muratpaşa Belediye Meclisinin Büyükşehir meclisine gönderdiği madde 15 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, imar komisyonunda görüşüldükten sonra, bir görüş bildirilmeden kat yüksekliğini 25.50 metre olarak değiştirilip Muratpaşa Belediyesi’nin son planını onaylandı.

Büyükşehir Belediye Meclisinin bu kararı ile otelin yıkılması gereken kaçak 2 katının korunmaya çalıştığı için onayladığı iddia edildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »