.

Devlerin Ispartakule dansı!

TOKİ öncülüğünde planlı bir gelişim gösteren Ispartakule’de her geçen gün yeni bir konut projesi yükseliyor. Sektörün birçok önemli temsilcileri bölgeye hatırı sayılır yatırımlar yapıyor.

Yatırımcıların ilgisi, yüksek konut talebi, merkeze yakın konumu ve imarlı, boş, uygun fiyatlı arsa stoku Ispartakule’yi yükselten faktörlerin başında geliyor. Emlak Rotası dergisinin son sayısında Gülistan Alagöz bölgenin gelişimini mercek altına alıyor.

İşte önde gelen projeler

Emlak Konut GYO ve Artaş İnşaat ortak projesi olan Avrupa Konutları, İhlas Holding İnşaat’ın projesi olan Bizim Evler, Cathay firması tarafından geliştirilen Stüdyo 24, Doğuş İnşaat ve Emlak Konut GYO projesi olan Unikonut Ispartakule Evleri, Doğu İnşaat’ın Üstünler Yapı ve Precast Beton ile birlikte yürüttüğü 1stanbul projesi, Ağaoğlu Grubu’nun konut projesi My Town Ispartakule bölgenin en dikkat çeken projeleri.

Konutların metrekaresi 2-3 bin TL

TSKB Gayrimenkul Değerleme’den Değerleme Uzmanı Mert Erişen, ciddi bir müşteri kitlesinin Ispartakule’yi tercih ettiğini söylüyor ve ekliyor: “Birçok gelir grubuna hitap eden projelerin bir arada gerçekleştirilmesi, bölgedeki projelerin hem oturuma hem de yatırıma elverişli olması, modern konut olarak tanımlanan yüksek yaşam kalitesine sahip projelerin bölgedeki yoğunluğu önemli bir müşteri kitlesini buraya getirdi.”

Bölgede ortalama metrekare satış fiyatı 2-3 bin TL. Erişen, “Bölgenin donanımlı altyapısı, birbirini tamamlayarak büyüyen projeler ve ulaşım sorununu çözmeye yönelik; bölgeye girişte ve çıkışta yaşanan trafik sorununu ortadan kaldıran TEM Bağlantı Yolu, Otogar Metro Durağı‘ndan Aksaray-Havalimanı Metrosu’na bağlanacak ve dolayısıyla Avrupa yakası merkez bölgelerine toplu taşıma ile ulaşım süresini 15 dakikaya düşürecek olan, 2013 yılının başlarında kullanıma açılması beklenen Atatürk Olimpiyat Stadı Metrosu Hattı gibi çalışmalar Ispartakule’ nin gelişerek değer kazanmasının birer işareti niteliğindedir” diye konuşuyor.

Beş yılda önemli getiri sağlar

Ispartakule’nin, beş yıllık süreç içerisinde önemli bir getiri yaratabilecek bir bölge konumunda olduğunu öngören Erişen bu öngörüsünü şöyle açıklıyor: “Bu beş yıllık süreç içerisinde mevcut projelerin tamamlanmasını ve proje aşamasındaki yatırımların gerçekleştirilmesini takiben bölgenin kentsel yapısında belli bir oturum sağlanması ve yaratılan bu gelişmiş kentsel yapının yatırım şirketlerini ve geliştirici firmaları bölgeye çekmesi, sonuç olarak da Ispartakule’nin değerinde önemli bir artış olması beklenmekte.”

“Bölgenin potansiyeline inanıyoruz”

Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Ispartakule bölgesinin İstanbul’un en hızlı gelişen yerleşim alanlarının başında geldiğini söylüyor. Planlı bir şekilde gelişen bölgenin son yıllarda önemli ölçüde gelişme kat ettiğine dikkat çeken Çetinsaya, “Biz de Emlak Konut GYO ve TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz, Avrupa Konutları markalı 3 projemizle bu bölgeye yatırımlarda bulunduk. Ispartakule’nin yatırım anlamında ciddi bir potansiyeli olduğuna inanıyorum. Ispartakule, bu özelliğiyle birlikte konut alıcısının büyük ilgi gösterdiği bir bölge. Öyle ki ilk iki projemizin satışlarını kısa bir sürede tamamladık. Bu talebe karşın bölgede üçüncü projemizi inşa ettik ve teslimlerine başlayacağız” diyor.

Erken teslim geleneğini Avrupa Konutları Ispartakule 3 projesinde de sürdüren Artaş, anahtarları 10 ay erken teslim edecek. 644 konutluk projede yaşam bu ay başlıyor.

“Hem aileler hem yatırımcılar tercih ediyor”

Çetinsaya, bu bölgenin, nitelikli konut bölgesi olarak belirlenmesinin en önemli etkenin, zemininin sağlamlığı ve ulaşım avantajları olduğunu belirtiyor. Tüm konut projeleri, kamu binaları, okullar ve ulaşım alanlarının planlı bir şekilde oluşturulduğunu söyleyen Çetinsaya, Ispartakule’nin, özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak anılmasının yanında yatırım potansiyelleri nedeniyle yatırımcıların da yoğun talep gösterdiğini ifade ediyor. Çetinsaya, önümüzdeki 5 yıllık dönem içinde Ispartakule’nin çok daha değer kazanmış bir yaşam alanı olarak konumlanacağını öngörüyor.

Fiyatlar 2 katına çıkar

Cathay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz, Ispartakule bölgesinde önümüzdeki 3 yıl içinde yapılacak olan çalışmalarla yaklaşık 10 bin konut ile yeni bir yaşam alanı haline geleceğini söylüyor. Yılmaz, yapımna başlanan üniversiteler, hastaneler, bağlantı yolları, alışveriş merkezleri, bölgede gelişen çalışma alanlarının etkisi ile bugün telaffuz edilen rakamların iki katına ulaşacağını ifade ediyor.

Ispartakule’ye bir proje daha

Yılmaz, projeleri için neden Ispartakule’yi seçtiklerini şöyle anlatıyor: “ Düzenli yapılaşma çalışmalarının yürütüldüğü Ispartakule’de Stüdyo 24’ün ilk 489 konutu hedef kitlesine uygun olarak konumlandırıldı. Bölge havaalanı, TEM, E-5 bağlantı yolu, fuar merkezleri gibi birçok alana merkezi lokasyonda. Aynı zamanda gelişen alt yapı çalışmaları ile birlikte bölgeye kazandırılan özel hastaneler, üniversite hastaneleri, üniversiteler, yeni açılacak bağlantı yolları bölgenin değerini her geçen gün artırmakta.”

Yılmaz, bölgede yeni projeler hayata geçireceklerinin sinyalini veriyor. Şirket, Ispartakule’de arsa araştırmalarına devam ediyor.
3 bin 500 konut Bizim Evler imzalı

Ispartakule’de hayata geçen Bizim Evler konseptine yoğun ilgiyi değerlendiren İhlas Yapı, Bizim Evler 5 için düğmeye bastı. 110 milyon TL yatırımla inşa edilecek proje ile birlikte bölgedeki konutların yaklaşık 3’te biri İhlas Yapı imzası taşıyacak. Bölgenin kendi isimleri ile anılır hale geldiğini belirten proje koordinatörü Recai Akdoğan, 2007’den bu yana 10 bin konutluk hacme ulaşan bölgede 3 bin 500 konutun Bizim Evler markalı olduğuna dikkat çekiyor.

Bizim Evler konut projelerini incelemek için tıklayın

Bizim Evler Satış ve Pazarlama Müdür Mehmet Erhan Değerli, Emlak Konut GYO tarafından nitelikli konut bölgesi olarak belirlenen Ispartakule’nin, son derece planlı gelişen bir yaşam bölgesi olarak tanımlıyor. Birçok önemli yatırımın merkezi haline gelen Ispartakule’ye, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük sağlık kompleksinin de değer kazandıracağını belirtiyor ve ekliyor:

“ İkitelli Organize Sanayi’ye 5, Atatürk Havalimanı’na 15, E-5 Otoyolu’na 7 km mesafede bulunan Ispartakule’ye İETTnin, Taksim, Mecidiyeköy ve Bakırköy’e giden günde 160 seferi bulunuyor” Değerli bölgede kira bedellerinin 700 TL ile bin 750 TL arasında değiştiğini ifade ediyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »