.

DENİZİ KİRLETEN ARAÇLARA CEZA KESİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deniz kirliliğin önlenmesi amacıyla yaptığı denetimlerde 2012 yılının ilk 6 ayında gemi ve deniz araçlarına toplam 178 bin 484 TL ceza kesti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, Antalya Körfezi’nin deniz suyu kalitesini izlemek, deniz kirliliğinin önlenmesi, gemi ve deniz araçlarından kaynaklanan kirliliğin tespiti ve cezanın kesilmesi ile kirlilik unsurlarına karşı caydırıcı etki oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, deniz kirliliği kontrolü amacıyla mücavir alan sınırları içerisinde denetimlerini yoğun bir şekilde gerçekleştiriyor.

Kirleten gemilere ceza

Bu denetim çalışmaları kapsamında gemi ve deniz araçlarına 2872 sayılı Çevre Kanunu’na göre 2011 yılı içerisinde toplam 309 bin 012 TL ceza kesildi. 2012 yılının ilk 6 ayında ise toplam 178 bin 484 TL ceza uygulandı. Ayrıca Antalya Körfezi’nde deniz suyu kalitesi izleme programı kapsamında, 69 noktadan periyodik şekilde mikrobiyolojik deniz suyu numunesi alınıyor. Alınan numunelerin Büyükşehir Belediyesi Laboratuvarlarında coliform, fekal coliform, fekal streptekok parametreleri sürekli olarak izleniyor.

Halk şikayetleri bildirsin

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, denizin ve kıyıların korunmasına yönelik yürütülen bu çalışmaların sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarla sürekli paylaşıldığını belirterek, “Denizleri koruma mücadelesinde, gemi, tekne sahiplerinin, gemi acentelerinin ve halkın duyarlılığı önem arz etmektedir. Akdeniz sahillerinin mavi kalması ve denizlerin kirletilmemesi için konuya duyarlılık gösterilmesi gerekir. Vatandaşlarımız şikayetlerini Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü’nün 249 52 00 ve Alo 181 numaralı telefon hatlarına ulaştırabilir” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar