.

Deloitte Risk Danışmanlığı Alanının Lideri

Denetim, Vergi, Danışmanlık, Kurumsal Finansman ve Kurumsal Risk alanlarında dünyanın en büyük profesyonel hizmet firmalarından biri olan Deloitte, Hypatia Research Group’un raporuyla risk hizmetlerindeki liderliği bir kez daha vurgulandı.

Rapor, küresel alanda yönetişim, risk, mevzuata uygunluk ve güvenlik konusunda danışmanlık alanında hizmet alan ve bu alanlara hizmet sağlayan kişilerle anket aracılığıyla görüşülerek hazırlandı.

Deloitte Global Kurumsal Risk Hizmetleri Ortağı Simon Owen, sonuçtan çok memnun olduklarını ve bu değerlendirme ile Deloitte’un kurumsal risk danışmanlığı, güvenlik ve IT risk danışmanlığı servislerinde büyüklüğünü ve genişliğini gösterdiğini belirtti.

Yönetişim ve Kurumsal Risk Hizmetleri EMEA Ortağı Tim Archer ise, artan regülasyon çağında, Hypatia’nın Deloitte’u lider konumunda göstermesi, risk danışmanlık hizmetinde uçtan uca bir sağlayıcı olarak küresel ağın devam eden gücüne bir vasiyet olduğunu aktardı.

Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri Ortağı Cüneyt Kırlar, risk danışmanlığındaki bu araştırmanın sonuçlarının Deloitte’un Türkiye’deki pozisyonuyla paralel olduğunu, 2000’li yılların başından itibaren Türkiye’deki risk danışmanlığındaki liderliği her yıl daha da güçlendirdiklerini ifade etti.

Deloitte’un lider olmasının en önemli nedenleri:

Deloitte, yönetişim, risk, mevzuat- uygunluk ve güvenlik önerilerinde yönetimsel olarak aşağıdan yukarı ve yukarıdan aşağıya bir yaklaşım benimsiyor. Bu yaklaşımı içeren hizmetlerin ise matriks temelli, çoklu servis ulaştırma modeliyle birlikte, şirketin sağlam girişim riskleri, vergi ve denetim olanakları yaklaşık 20 bin kaynaktan sağlanıyor.Özellikle sektörün önde gelenlerinin ötesinde, Deloitte üyesi şirketlerin aldığı risk ve IT danışmanlığı servislerinin büyüklüğü ve derinliği eşsiz özelliğe sahip. Danışmanlık hizmetini profesyonel servis hizmetinden ayırmayan Deloitte, diğerlerini yakalamaya çalışmak yerine, kendi liderliğini inşa ediyor. Deloitte’un çok disiplinli iş modeli, kurumun büyümesini ve hizmet alanında pazar payını artırmasına olanak sağlıyor.

Profesyonel danışmanlık hizmeti veren diğer kuruluşlar gibi, Deloitte da yazılım tedarikçileriyle çalışmak konusunda tarafsız bir şekilde hareket ediyor. Bununla birlikte, Deloitte global ağı kendisini diğerlerinden, çeşitli yönetişim, risk yönetimi ve mevzuata uygunluk çözümlerinde aynı çatı altında entegre ettiği Risk Intelligence (Risk Zekası) yöntemiyle ayırıyor.

Kaynak: deloitte.com.tr


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar