.

Datça limanı, yeniden uluslararası yolcu trafiğine açılıyor

Tekirdağ’da, feribottan inen bir otomobilin denize uçmasının ardından ülke genelindeki limanlar mercek altına alınırken, Datça Limanı işletme ruhsatı ve uluslararası yolcu gemileri yanaşma sertifikası bulunmadığı gerekçesiyle iki yıl önce uluslararası deniz yolcu trafiğine kapanmıştı. Datça limanı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü, eksikliklerin tamamlanması üzerine, Datça Limanı’nın bugünden itibaren yeniden uluslararası deniz yolcu trafiğine açıldığını duyurdu.

RODOS VE SİMİ’DEN DATÇA’YA

Milliyet’in haberine göre; Yunanistan’ın Rodos ve Simi adalarından her hafta Cumartesi günleri Datça’ya düzenlenen günübirlik deniz otobüsü seferleri iki yıl aradan sonra yeniden başlayacak. Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, limanın uluslararası yolcu trafiğine yeniden açılmasının ilçe adına sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti. Üncü, “Limanda, Ulaştırma Bakanlığımız’ın istediği tüm standartlar yerine getirildi. Limanın işletme belgesi ve ISPS sertifikası alındı. Bugünden itibaren liman yeniden uluslararası deniz yolcu trafiğine açıldı. Rodos ve Simi seferleri yeniden başlayacak. Böylece ilçe ekonomisine önemli bir katkı sağlanmış olacak” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »