.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa’da toplu açılış yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Bizim için ülkemizin ve milletimizin bekasından daha mühim hiçbir şey yoktur. Sınırlarımız dışında beslenen, eğitilen, silahlandırılan ve üzerimize salınan terör örgütlerini evlatlarımızın canı ve kanı pahasına durdurmak zorunda değiliz. Teröristler nerdeyse gidip orada tepelerine binmek bizim en tabii hakkımızdır. Şu anda Irak ve Suriye’nin pek çok yeri birer terör yuvası halindedır. Buralardan ülkemize yönelen terör tehditlerini sınırlarımız içersinde değil, bizzat kaynağında bertaraf etmek halindeyız. Birilerinden izin alabilmek halinde da değiliz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “Manisa İli Toplu Açılış Töreni”ne katılarak, vatandaşlara hitap etti. Konuşmasına bütün Manisalıları selamlayarak başlayan Erdoğan, Manisa’ya en son şubat ayında yaklaştığını ve tekrar toplu açılış töreni gerçekleştirdiklerini anımsattı.

16 Nisan halk oylamasında Manisa’dan yüzde 46 düzeyinde bir “Evet” oyu çıktığını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize inanan, güvenen, destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Biliyorum ki Manisa’nın hakkı bu değildir. Demek ki sizlere kendimizi yeteri kadar ifade edemedik, demek ki yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sizlere yeteri kadar anlatamadık. İnşallah önümüzdeki dönemde bu eksiklerimizi gidererek Manisalı kardeşlerimizin gönlünde çok daha çok yer edineceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri ile terör teşkilatı mensupları arasında çıkan çatışmada şehit düşen askerlere ve güvenlik korucularına Tanrı’tan rAhmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Tabi burada bir acıyı da ilaveten bilhassa ifade etmek istiyorum. Manisa Selendi’den Özel Harekat Ahmet Alp Taşdemir, bu sabah Diyarbakır’da şehit oldu. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, inşallah. Ailesine, bütün Manisalı kardeşlerime, milletimize bilhassa sabırlar diliyorum. Ancak kanlarını yerde koymadık. 9 kaybımız oldu 2 günde, ama 55 teröristi tesirsiz duruma getirdik. 55 terörist… Bugün aldığım haberler çok daha değişik. Şu anda lüzum İHA’larımız, SİHA’larımız ve F16’larımız oradaki operasyonlarına devam ediyorlar. Sayı daha da artacak. Çünkü ‘Şehidimizin kanını yerde koymayacağız’ dedik. Terörle mücadelede bugüne kadar yemedikleri darbenin çok daha çoğunu yiyecekler. Biz tek bir askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik korucumuzun, vatandaşımızın tırnağını dahi teröristlerin topuna aniden değişmeyiz.”

Vatandaşların “İmam-Hatip seninle gurur duyuyor.” diye seslenmesi üstüne Erdoğan, “Ben de sizlerle gurur duyuyorum. Sizlerden daha çok gayret bekliyorum, başarı bekliyorum inşallah.” karşılığını verdi.

“Bizi hiç tasalı görmez bu yerler, yiğitler ölürken bile gülerler, yeter ki yaşam sürdüren er oğlu erler bizi çiğnetmesin ayak altında?” şeklindeki dizeleri okuyan Cumhurdiğernı Erdoğan, şu şekilde devam etti: “Ölürken bile gülen yiğitlerimiz müsterih olsunlar. Türk ulusinin er oğlu erleri bayrağımızı katiyen ayaklar altında çiğnetmeyecektir. Bunun amacıyla devletimiz de üstüne düşeni hakkıyla yerine getirmenin gayreti içersindedir. İşte bugün lüzum Genelkurmay Başkanım, lüzum İçişleri Bakanım, lüzum kuvvet komutanlarım hepsi Hakkari’de, o bölgedeler. Tüm bu hadiseler sebebiyle bölgeyi dolaşıyorlar. Hakkari, Şırnak, Tunceli oraları dolaşıyorlar. Her an, nerede, ne var hemen üstüne üstüne gidiyoruz, gideceğiz. Son senelerde hizmete soktuğumuz silahlı ve silahsız insansız hava araçları başta olmak üzere, yüksek teknoloji ürünü araçlarla terörle mücadele yöntemimizi baştan sona değiştirdik. Kahraman evlatlarımızın teröristlerle karşı karşıya gelmesini asgariye indirerek mücadeleyi teknolojinin imkanları üstünde yürütüyoruz.”

Bölücü terör teşkilatıne 2015 senesi Temmuz’undan bu yana büyük darbeler vurulduğunu, teşkilatın bu yüzden soluk alamaz duruma yaklaştığını izah eden Erdoğan, “Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Bizim amacıyla ülkemizin ve ulusimizin bekasından daha mühim hiçbir şey yoktur. Sınırlarımız dışında beslenen, eğitilen, silahlandırılan ve üzerimize salınan terör örgütlerini evlatlarımızın canı ve kanı pahasına durdurmak zorunda değiliz. Teröristler nerdeyse gidip orada tepelerine binmek bizim en tabii hakkımızdır. Şu anda Irak ve Suriye’nin pek çok yeri birer terör yuvası halindedır. Buralardan ülkemize yönelen terör tehditlerini sınırlarımız içersinde değil, bizzat kaynağında bertaraf etmek halindeyız. Birilerinden izin alabilmek halinde da değiliz.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sınırlarımız dışındaki bütün terör bataklıklarını kurutmakta kararlıyız. Cerablus-El Bab hattında başarı ile sonuçlandırdığımız, İdlib’de tekrar başarı ile sürdürdüğümüz operasyonlarımızı her an diğer bölgelere yayabiliriz. Şayet oralarda sakındığı bir şeyler olan varsa, şuandan tedbirini alsın. Sonra darılmaca, küsmece olmasın.” dedi.
Cumhurdiğernı Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “Manisa İli Toplu Açılış Töreni”ne katılarak, vatandaşlara hitap etti

Erdoğan, “Kandil’deki ve benzer bir yapıya kavuşturulmaya çalışılan Sincar’daki sorunu, bu bölgelerin hukuki egemeni olan devlet çözmezse, biz buraları yerle bir ederiz.” ifadesini kullandı.
Türkiye’nin 911 kilometrelik sınır hattına işaret eden Erdoğan, “Nerede bir terör oluşumu varsa, onun kafasını ezmek amacıyla havada ve karada her türlü harekatı gerçekleştirme bize anamızın ak sütü kadar helaldir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandaki vatandaşlara, “Hiç şüphem yok. Siz, bu imtihanı 15 Temmuz’da verdiniz zaten. 15 Temmuz’da ‘meydanlara’ dediğim anda, meydanlara dökülen ulus karşımda. Size güveniyorum, size inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

“Şu teşkilatın gerisinde şu devlet varmış, diğeri teşkilatın gerisinde diğer devlet varmış, şunların hiçbiri de bizi ilgilendirmiyor.” diyen Cumhurdiğernı Erdoğan, konuşmasına şu şekilde devam etti:
“Hiçbir yasal devlet, kendi askerini, personelini teröristlerle bir arada tutmaz. Bizim amacıyla teröristlerin yanısıra olan herkes teröristtir. Atalarımız, ‘Zurnada peşrev olmaz, ne çıkarsa bahtına’ derler. Bugüne kadar ‘müttefiklik’ diyerek, ‘stratejik ortaklık’ diyerek, ‘ittifak ilişkileri’ diyerek bizi oyaladıklarını sananlara son sözümüz budur. Biz Irak’ta ve Suriye’de belirleme ettiğimiz bütün terör kamplarını yerle bir edeceğiz, bu bu tür biline. Sınırlarımız dışındaki bütün terör bataklıklarını kurutmakta kararlıyız. Cerablus- El Bab hattında başarı ile sonuçlandırdığımız, İdlib’de tekrar başarı ile sürdürdüğümüz operasyonlarımızı her an diğer bölgelere yayabiliriz. Şayet oralarda sakındığı bir şeyler olan varsa, şuandan tedbirini alsın. Sonra darılmaca, küsmece olmasın.”
“Onlar bize değişik bir efelik tkatiyenmasın”

Bunları söyledikleri amacıyla kimi batı ülkelerinden itirazların yükseleceğine işaret eden Erdoğan, şunları söyledi: “Terör örgütü mensupları, Avrupa’nın göbeğinde bizim vatandaşlarımızın oturdukları mahalleleri basıp, ortalığı harp alanına çevirdiğinde sesleri çıkmayanlar, şunları söyledik diye, kusura bakmayın bizim efelerimiz şahsiyetlidir. Onun amacıyla onlar bize değişik bir efelik tkatiyenmasın. Terör teşkilatı mensupları, kendi başkentlerinde ellerinde şakağımıza dayanmış silahlarla gösteri yaptıklarında kıllarını kıpırdatmayanların sözlerinin, bizim amacıyla hiçbir kıymeti yoktur.”

Cumhurdiğernı Erdoğan, masum insanların kanlarını dökmüş teröristleri, yargısı ve polisiyle bir olup senelerce Avrupa’da saklayanların nasır tutmuş vicdanlarının, Türkiye’nin hassasiyetlerini anlayamayacaklarını bildirdi.

Kendi vatandaşlarının tırnağına zarar gelse ortalığı ayağa kaldıracaklarını bildiren Erdoğan, yalnızca son 2 senede şehit verilen binin üstünde emniyet görevlisiyle, 400’e yakın sivil vatandaşın karşısında “üç maymunun” oynanmasından bundan sonra gına yaklaştığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğerlarının ne dediğinin değil, ülkenin bekası amacıyla neye ihtiyacın bulunduğunun mühim olduğuna işaret etti.
“Ey Avrupa, kaybolan on binlerce mülteci çocuğun hesabını ver”

Terör örgütlerinin gönüllü savunucusu kesilenleri evvelce kendi ayıplarıyla yüzleşmeye çağrı eden Erdoğan, şunları söyledi: “Ey Avrupa, sen PKK’ya, PYD’ye, FETÖ’ye, DEAŞ’a destek vermeyi bırak da evvelce kendilerine daha güvenilir bir istikbal kurma hayaliyle Avrupa’ya geldikten sonra kaybolan on binlerce mülteci çocuğun hesabını ver. Bakınız yalnızca Almanya’da 1 Temmuz 2016 tarihine kadar, üstelik de bu ülkenin polis teşkilatının belirleme ettiği kadarıyla, tam 8 bin 991 mülteci çocuk kaybolmuştur. Hale bak. Çoğunluğu Suriyeli, Afganistanlı ve Afrikalı olan bu çocukların akıbeti bilinmemekle birlikte, çoğunun suç şebekelerinin kurbanı oldukları ön görü ediliyor. Sınırları içersindeki çocukların güvenilirğini sağlayamayan Avrupa ülkeleri, maşallah teröristleri ve onların destekçilerini koruma konusu ile ilgili çok maharetliler. Kayıp çocuklar konusu ile ilgili, dişe dokunur hiçbir çalışma yapamayanlar, terör teşkilatı yandaşlarının gösterilerini polis korumasına alabilmek amacıyla güya demokrasiye hizmet ediyorlar. Hale bak. Bölücü terör teşkilatınün başı, Fransa’da devlet televizyonunun binasına asılıyor. Poster orada. Aynı şekilde Almanya’nın caddelerinde bakıyorsunuz, bölücü terör teşkilatınün paçavrasıyla, kafasının posteriyle, yollarda polis kortejinde onların koruması altında yürüyüş yapıyorlar.”

“Hani Avrupa Birliği’nde şunlar terör teşkilatı olarak ilan edilmişti ne oldu?” sorusunu yönelten Cumhurdiğernı Erdoğan, “İnsan hakları, demokrasi, özgürlükler’ deyince mangalda kül bırakmayanlar, sıra bu çocukların hesabını vermeye gelince bir anda sus pus oluyorlar. Bunlar, Manisalıların deyimiyle ‘güneşte verilen sözü, gölgede bozan’ hayırsızlar şunlar.” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »