.

Çorlu Emlak Konutları Çevre Yolu Bağlantısı için çalışmalara başlandı.

Tekirdağ Çorlu Belediyesi`nin açılması için gösterdiği çabaya rağmen yaşanan uzlaşmazlıklar sebebiyle bir türlü açılamayan Emlak Konutları-Çevre Yolu bağlantısı yeniden gündeme geldi.

Kısa süre Çorlu Belediyesi’nin başlattığı girişimlerin Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından projeye onay verilmediği gerekçesi ile rafa kaldırılması ile durdurulanEmlak Konutları – Çevre Yolu bağlantı yolu projesinin yeniden hayata geçirilmesi için çalışmalara başlandı. Stablize olarak açılan yolun en kısa sürede tamamlanacağı ve vatandaşların kullanımına sunulacağı kaydedildi.
Çorlu`nun en önemli sorunlarından biri olan trafik problemine çözüm üretebilmek maksadıyla Emlak Konutları mevkiinden Çerkezköy istikametine geçiş yapmak isteyen araçların Emlak Konutları köprüsü ve Omurtak Caddesi ile şehir merkezini kullanmalarına gerek kalmaksızın Emlak Konutlarından Çevre Yoluna bağlantı sağlanabilmesi amacıyla Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmalar Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından projeye onay verilmediği gerekçesi ile durdurulmuş, yol çalışması için açılan bölüm toprak yığınları ile kullanıma kapatılmıştı.
Bağlantının toprak yığınları ile kapatılmasına karşın kendi yolunu kendisi açmak isteyen vatandaşlar ise Emlak Konutlarından Çevre Yoluna iki ayrı noktadan bağlantı oluşturarak, patikayı andıran yollar açmış, araçları ile bu yollardan geçen vatandaşlar, Emlak Konutlarından Çevre yoluna çıkış yapıyorlardı.
Emlak Konutları bölgesinden Çerkezköy, Velimeşe, Veliköy, Marmaracık, Ulaş, Lüleburgaz ve Edirne istikametine gidecek olan sürücülerin şehir merkezini kullanmaksızın çevre yolu bağlantısını sağlayacak olan yolun açılması ile hem trafiğe takılmadan hem de trafik yoğunluğunu daha da fazla arttırmadan yollarına devam edebileceklerini belirten vatandaşlar: “Şimdi yeniden başlatılan çalışmaların bir an evvel tamamlanmasını ve olası kazaların önüne geçecek şekilde düzenleme yapılarak bağlantı yolunun açılmasını istiyoruz” dediler.
 İHA

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »