.

Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

İzmit’te çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor.

İzmit’te çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor.

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, 52 mahalledeki 5 binden fazla çöp konteynerlerinin sıcak havalarda koku ve bakteri oluşumuna karşı özel araçla yıkandığını belirterek,”Belirli bir program çerçevesinde özel aracımız mahallelere giderek çöp konteynerlerini bulundukları yerde yıkayarak aynı yere tekrar bırakıyor. Havaların sıcak gitmesiyle çöp konteynerlerinde koku ve bakteri oluşumu artmaktadır. Konteynerlere, hem ilaçlama yapıyor hem de yıkamayla bu olumsuzluğun önüne geçilmiş oluyor” dedi.

Şener, vatandaşlardan çöp konteynerlerini kullanmaları konusunda duyarlı olmaya davet ederek, “Vatandaşlar, çöplerini poşet içinde ağzı bağlı şekilde konteynere atsın. Konteynerlerin kapakları da açık bırakılmasın. Bazı kişiler, çöplerini çocuklarıyla çöp konteynerlerine gönderiyorlar. Çocuklar, boyları yetişmediğinden çöpleri konteyner dışına bırakıyor. Kedi, köpekler de bunları dağıtarak çevre kirliğine neden oluyor. Ortaya çıkan olumsuzluktan birinci derecede o bölgedeki vatandaşlar etkileniyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak vatandaşların kendi elinde” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »