.

Çayköy Köyü Taşınıyor

Geyve İlçesine bağlı Çayköy Köyü’nde 1998 yılında yaşanan heyelan sonrası düşünülen köy taşıma projesi 15 yıl sonra gerçekleşiyor.Çayköy

50 hanenin yaşadığı köyde, 1998 yılında heyelan oldu. Evleri boşaltılan vatandaşlar için 2011 yılında çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından heyelanın olduğu bölgenin iki kilometre dışındaki bölgeye taşınması kararlaştırıldı. Sakarya İl genel meclisi Bayındırlık Komisyonu tarafından incelenen 1/5000 Nazım İmar planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planı onaylanarak meclisin oyuna sunuldu. İl Genel Meclisi Üyeleri tarafından da kabul edilen planlar sonrası Çayköy Köyü köyün 2 kilometre ilerisinde bulunan 122 ada 1 ve 2 nolu parsellere taşınacak. 45 bin metrekarelik bir alan kurulacak olan köyün camisinden meydanına yerleşim yerlerinden sosyal alanlarına kadar herşey düşünülerek yeniden yapılacak. İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Ali Kaba, yeni yapılacak olan köy alanında da her türlü zemin etütlerinin yapıldığını ve heyelan için herhangi bir risk taşımadığını söyledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »