.

Çarpık Yapılaşmada Son Nokta

İstanbul Eyüp Silahtarağa Mahallesi’nde 60 yıl önce inşa edilen ve yeşil alan olması gereken iki gecekondunun cadde ile bağlantısı kesilince ev halkı gecekonduya pencereden girip çıkmak zorunda kaldı.Çarpık Yapılaşma

İstanbul Eyüp Silahtarağa Mahallesi’nde çarpık yapılaşmanın geldiği son nokta denilebilecek bir olay meydana geldi. Mahallede 60 yıl önce inşa edilen iki gecekondunun etrafı binalarla dolunca gecekonduların sokak ve cadde ile bağlantısı kesildi.  Gecekondu sakinleri ise evlerine pencereden girmeye başladı..
 Silahtarağa Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde 67 numarada bulunan ve yaklaşık 60 yıl önce yapılan iki gecekondunun etrafı zaman içinde binalarla doldu. Yapılan imar planına göre yeşil alanda kalan gecekonduların cadde ve yandaki sokakla olan bağlantısı yapılan binalar nedeniyle kesildi. Gecekondu sakinleri evlerine, geçen Pazar gününe kadar binalar arasından caddeye açılan bir metre genişliğindeki boşluktan girebiliyordu. Ancak, aileler sabah kalktıklarında yollarının geçtiği arsaya da inşaat çalışması yapıldığını görünce şoke oldu. Kapılarından çıktıklarında binalar arasında hapsolan aileler, bu nedenle evlerinin arkasındaki yeşil alana açılan pencereden girip çıkmaya başladı. Yardım için başvurdukları belediyeden “Evleriniz yeşil alanda, yapacak bir şey yok” cevabı alan aileler, nasıl bir çözüm bulacaklarını kara kara düşünüyor.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar