.

Çanakkale Ezine’de 4.2 Büyüklüğünde Deprem

Çanakkale Ezine dalyan’da saat 12:51’de 4.2 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. Son günlerde hareketli olan bölgede 6 Ocak’tan bugüne 50’ye yakın sarsıntı kaydedildi.Deprem

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan verilere göre merkez üssü Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan Köyü olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem metydana geldi. Saat 12.51’de meydana gelen depremin, 9 kilometre derinlikte gerçekleştiği ve sarsıntının Bozcaada’da da hissedildiği belirtildi.

6 Ocak’ta depremlerin başladığı Dalyan’da bugüne kadar 2’si 4 büyüklüğünün üzerinde 50’ye yakın deprem kaydedildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Perinçek, Ezine Dalyan Mevkii’nde ard arda yaşanan depremlerin Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın güney kolunda meydana geldiğini belirtti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »