.

Çamlıca Camii’nin Minareleri 2 Ay Sonra Yükselecek

İnşası tüm hızıyla devam eden dev Çamlıca Camii’de minarelerin 2 ay sonra yükselmesi bekleniyor.Çamlıca Camii

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özel talimatıyla Çamlıca Tepesi’nde inşasına başlanan 37 bin 500 kişilik dev cami için yüzlerce işçi aralıksız olarak çalışıyor. 2016 yılında tamamlanarak ibadete açılması planlanan caminin 4 bloktan meydana gelecek bina kısmında sanat atölyesi, konferans salonu, kütüphane, otopark ve sergi salonu yer alacak.

6 adet minaresi  ve 16 adet şerefesi olacak caminin minarelerinin 2 ay sonra yükselmesi planlanıyor.

Vatan’dan Oğuz yeter’in haberine göre,  57 bin 500 metrakerelik arsa üzerinde inşaa  edilmekte olan camide3 bin 40 araçlık otopark, bin kişilik konferans salonu, 2 bin 750 metrekarelik kütüphane, 3 bin 435 metrekarelik sanat galerisi, 10 bin 950 metrekarelik müze ve sanat atölyelerinin yanı sıra botanik bahçesi, yürüyüş yolları, seyir ve dinlenme mekanları da olacak.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »