.

Büyükşehir olmak için 3 il birleşecek mi ?

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e “Zonguldak,Bartın ve Karabük’le birleşirse büyükşehir yapılır mı?” diye soruldu.B.şehir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Zonguldak‘ta sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Polisevinde gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti Zonguldak milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan ve Özcan Ulupınar, Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, partililer de katıldı.

Hüseyin Çelik, toplantıda sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin sorularını cevapladı. Kent Konseyi Başkanı Yaseri Sezgin, Zonguldak, Bartın ve Karabük‘ün birleştirilerek büyükşehir yapılıp yapılamayacağını sordu.

“BAŞBAKAN’IN ÖNERİSİYLE NÜFUSU YÜKSELTİLEBİLİR”

Bu soru üzerine Çelik, 600 bin olan Zonguldak’ın nüfusunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisiyle yükseltilebileceğini söyledi.

Çelik, “Bartın/”>Bartın ve Karabük/”>Karabük sizden ayrıldı. Onlar bağımsızlıklarını alıncaya kadar bir hayli gayret gösterdiler. Tekrar aynı çatı altına gelmek isteyeceklerinden emin değilim. Kesinlikle gelmezler. Ama burada bir alternatif kalıyor. Başbakan’ın tavsiyesine herkes kulak verecek. Maalesef bu şehirde doğurganlık sayısı da fazla değil. 600 bin civarında nüfusunuz var. Ciddi bir hamleyle bu sonuca ulaşabilirsiniz. Aslında 5 çocuk fena değildir” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »