.

Bursa’da Nilüfer Spor Kompleksi İnşaatı Yıl Sonunda Tamamlanacak

Bursa Nilüfer’de inşa edilmekte olan ve 2014 yılında tamamlanacağı açıklanan spor kompleksi projesinin yıl sonunda tamamlanması hedefleniyor.Nilüfer Spor Kompleksi
Bursa Valisi Şahabettin Harput, 2014 yılında bitirilmesi planlanan “Nilüfer Spor Kompleksi“nin, erken tamamlanacağını ifade etti.
İnşaatı inceleyen Harput, Gençlik Hizmetleri ve Tesisler Şube Müdürü Mehmet Sağır ile şantiye şefi inşaat mühendisi Eftal Kemik’ten bilgi aldı.
Harput, burada yaptığı açıklamada, Bursa’da uzun süredir büyük bir spor kompleksine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Maliyeti yaklaşık 25 milyon lira olan salonun 7 bin 500 kişi kapasiteli olduğunu belirten Harput, şöyle konuştu:
“2014’te bitirilmesi planlanan kompleksin çabuk davranılarak yıl sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Bu salonlar bittiği zaman çok ciddi bir boşluğu dolduracak. Komplekste iki antrenman salonu, bir masa tenisi ve bilardo salonu, 70 kişilik eğitim salonu, iki toplantı, iki hakem, bir doping odası ve 330 araçlık kapalı otopark alanı bulunuyor.”
“Cengiz Göllü Voleybol Salonu” inşaatı
Harput, yapımı tamamlanan “Cengiz Göllü Voleybol Salonu”nda da incelemelerde bulundu.
Kısa sürede uluslararası bir müsabakayla bu salonun hizmete açılacağı bilgisini veren Harput, şunları kaydetti:
“Hızlı bir çalışma temposuyla salon inşaatı tamamlandı. Yaklaşık 5 bin seyirci kapasiteli bu salon, 7 milyon liranın üzerinde bir rakama mal olmuştur. Salon, yüzme havuzları ve gençlik merkezleri ile ülkemizde örnek bir kompleks olarak Bursa’ya değer katacaktır. Sporun gelişmesi için çok önemli olan bu tesisler, Bursa’nın adını, aldığı başarılarla daha çok duyuracaktır.”

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar