.

Bursa Yıldırım’da Dönüşüm 17 Ağustos’ta Başlayacak

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, kentsel dönüşüm kapsamında 55 hektarlık alanda planlanan ilk konutların temelinin 17 Ağustos tarihinde atılacağını açıkladı.Dönüşüm

Kentsel dönüşümde Türkiye’ye örnek olmayı hedeflediklerini açıklayan Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, 55 hektar alanda hayata geçirilmesi planlanan ilk konutların temelinin 17 Ağustos’ta atılacağını açıkladı.

Bursa İTÜ Mezunları Derneği (İTÜDER), Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’den kent gündeminin en önemli maddelerinden biri olan kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin Yıldırım’daki projeleri dinledi. Toplantının açılış konuşmasında popülist politikalar ve ‘önce yap sonra planla’ mantığındaki yanlışların, şehirleri yaşanamaz çöküntü alanları haline getirdiğini dile getiren Bursa İTÜDER Başkanı Hasan Tuğcu, ‘Kentsel Dönüşüm Yasası’nı, güvenli ve modern yaşam alanlarına kavuşmak adına kentlerimiz ve insanlarımız için önemli bir şans olarak görüyoruz’ dedi.

Kentsel dönüşümün seferberlik halinde düşünülmesi gerektiğinin ve bu uzun bir süreye yayılarak başarılı olunabileceğinin altını çizen Tuğcu, ‘Bu önemli adımı atmadan önce dünyadaki örnek uygulamaları inceleyerek, hem yasal hem de uygulama açısından doğru ve denetlenebilir çalışmaların yapılmasını sağlayacak merkezi ve yerel yapılanmalar oluşturulmasını öneriyoruz. Bunu sağlayabilmek için de başta halkımız olmak üzere, yatırımcılar, meslek örgütleri, üniversiteler bu sürece dahil edilmeli, şeffaf ve katılımcı bir süreç izlenmelidir’ şeklinde konuştu.

TEMELİ 17 AĞUSTOS’TA ATILACAK

Molla Yegan Medresesi’nde düzenlenen toplantıda 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde Yıldırım’da gerçekleşen değişim ve dönüşüm projelerini paylaşan Başkan Keskin, ilçeyi çarpık yapılaşmadan kurtararak güvenli ve yaşanabilir bir kent oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti. Keskin, ‘Öncelikli amacımız kentsel dönüşümü ilk olarak Yıldırım’dan başlatmak ve kısa sürede tamamlayacağımız projelerle Türkiye’ye örnek olmak. Mevlana Mahallesi’nde 55 hektarlık alanda planlanan 7 bin 600 konutluk kentsel dönüşüm projesinin birinci bölümünün ilk etap ihalesini tamamladık. 17 Ağustos’ta temelini atacağız’ ifadelerini kullandı.

18 AYDA TAMAMLANACAK

Proje kapsamında evleri yıkılan mülk sahiplerine yeni konutlar teslim edilene kadar 18 ay süreyle Bakanlık tarafından kira yardımı yapılacağını hatırlatan Özgen Keskin, ‘Eğer inşaat süresi 18 ayı aşarsa, sonraki kirayı müteahhit firma ödeyecek’ açıklamasını yaptı. ’60 bin yeni konut hedefiyle başladıkları projede denetim ve katkı noktasında hepinizden destek bekliyorum’ diyen Başkan Keskin, birinci projenin ilk etabını 18 ayda tamamlayarak hak sahiplerine teslim etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Katılımcıların soru ve görüşlerini de paylaştıkları toplantının sonunda, Hasan Tuğcu tarafından Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e Bursa İTÜDER adına teşekkür plaketi verildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »