.

Bursa yeşiline kavuştu

Bursa’nın ‘yeşil’ kimliğini yeniden kazanması için her semte parklar ve yeşil alanlar kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım İlçesi’ne bağlı 152 Evler Mahallesi’nde de BUSKİ’ye ait su deposunun bulunduğu alanı park haline getirerek vatandaşların hizmetine sundu.bursa

Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesinde bölgeyi daha yaşanabilir kılacak bir parkı daha hizmete aldı. Yoğun yapılaşmanın olduğu yerlerde yeşil alan oluşturmak için kamulaştırma başta olmak üzere her yolu deneyen Büyükşehir Belediyesi, 152 Evler Mahallesi’ndeki BUSKİ’ye ait su deposunun bulunduğu alanı parka dönüştürdü. Alanı çevreleyen duvarlar yıkılarak, ortaya çıkan yaklaşık 13 bin metrekarelik alan; çocuk oyun alanı, Yürüyüş Yolları ve rekreasyon alanı olarak mahalleye kazandırıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 152 Evler Parkı’nın hayırlı olmasını diledi. Yaklaşık 13 bin metrekarelik alanın düzenlenerek park haline getirildiğini belirten Başkan Altepe, ‘Daha önce duvarlarla çevrili olan BUSKİ’ye ait bu alan, duvarlar yıkılarak yeniden düzenlendi ve halkımızın kullanımına açıldı. 13 bin metrekarelik alanda yeşillendirme, rekreasyon çalışmaları, Dinlenme aparatlarının yerleştirilmesi, çocuk oyun alanı, yürüyüş malzemeleri çalışmaları yapıldı. Güzel bir park oldu. 152 Evler, Ortabağlar ve Eğitim mahalleleri için hayırlı olsun.’ dedi.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de, son 8- 10 yılda Türkiye genelinde yaşanan gelişim ve değişimin en güzel örneklerinin Bursa ve Yıldırım’da da gözlendiğini vurguladı. Yıldırım gibi betonlaşmanın yoğun olduğu bir ilçede 350 olan park sayısını 750’ye çıkardıklarının altını çizen Keskin, ”Yeşilse tutkumuz Yıldırım umudumuz’ sloganında olduğu gibi bulduğumuz bir karış toprağı bile yeşillendiriyoruz. Burada da Büyükşehir Belediyemiz tarafından su deposunun bulunduğu alan park olarak mahallemize kazandırıldı. Katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

152 Evler Mahallesi Muhtarı Recep Duran, 44 sokaklı mahallelerinde bugüne kadar park alanının olmadığını vurgulayarak, bu hasrete son veren Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından parkın açılış kurdelesi kesildi. Başkan Altepe, törene katılan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ve Yeni Sölöz Belediye Başkanı Güngör Özhan’la birlikte park alanını gezerek çocuklarla sohbet etti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »