.

Bu kış doğalgazda sıkıntı yaşamayacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, INGAS 2017’nin ikinci gününde doğalgazla alakalı bir konuşma yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, INGAS 2017’nin ikinci gününde yaptığı konuşmada “İGDAŞ olmasaydı şu anda gökyüzünü yalnızca martılar ya da pilotlar görebilecekti” dedi.

7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı’nın (INGAS 2017) ikinci gününde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, kendisinin de eski bir İGDAŞ çalışanı olduğunu belirterek, “O dönemde gazeteler maske armağan ediyordu, insanlara ‘maske takmadan sokağa çıkmayın’ diyorlardı. İGDAŞ olmasaydı şu anda gökyüzünü yalnızca martılar ya da pilotlar görebilecekti” diye konuştu.

“BU KIŞ SIKINTI YAŞAMAYACAĞIZ”

İGDAŞ’ın dev organizasyonu INGAS 2017, ikinci gününde de mühim konuşmacılara ev sahipliği yaptı. Etkinlikte konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Türkiye’nin sisteme verilebilen doğalgaz kapasitesinin giderek arttığını ifade ederek, “Geçmişte kış aylarında hayat sürdüğümüz sorunlu zamanları bu kıştan itibaren yaşamamış olacağız. Yaptığımız altyapı yatırımları bizlere esneklik kazandıracak, bu da kaliteli, ekonomik, sürdürülebilir bir gaz arzı sağlayacaktır. En muhimi seçim talihi tanıyacaktır. Tedarikçiler ve tüketiciler de böylelikle ciddi bir esnekliğe kavuşmuş olacak. Artık doğalgazda da satıcıların belirleyeceği bir pazar yapısından alıcıların belirleyeceği bir piyasaya doğru ilerliyoruz” dedi.

“SAĞLIKLI NEFES ALAMIYORSANIZ ÜRETEMEZSİNİZ”

INGAS 2017’nin misafirleri arasında yer alan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ise INGAS 2017’nin doğalgazın geleceğine köprü temasıyla, Türkiye’nin enerjide ticaret merkezi olma hedefine hizmet ettiğini belirterek, “EPDK olarak bizler de bunu hedefliyoruz. Bunun amacıyla şeffaf yapımızı güçlendirmemiz gerekliliğini biliyoruz. Sadece 6 ilde sarfedilen doğalgazı ülkemizin her yanısıra kullanmak mümkün duruma getirdik. Doğalgaz olmayınca soluk alma kalitemiz düşüyor. Sağlıklı bir soluk alamıyorsanız, ne çalışabilirsiniz ne uyuyabilirsiniz ne de üretebilirsiniz, bunun bilinciyle gece gündüz çalışarak sorunların minimize edilmesini sağladık” diye konuştu.

“WEO’DA DOĞALGAZ VURGUSU YAPILACAK”

Dünya doğalgaz sektörünün lider kuruluşları arasında yer alan Uluslararası Gaz Birliği’nin (IGU) İcra Direktörü Menelaos Ydreos da INGAS 2017’de konuşan isimler arasında konumunu aldı. Yaptığı konuşmada 14 Kasım’da Londra’da yayınlanacak olan World Energy Outlook’u (WEO) okuma fırsatı bulduğunu ifade eden Ydreos, burada doğalgazın bölgesel üstünlüğünün vurgulanacağını belirtti. Ydreos ilaveten metan salınımıyla alakalı dünyanın en büyük doğalgaz şirketlerinin ciddi anlamda çalıştığını sözlerine ekledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »