.

Brezilya’yı TOKİ ‘dönüştürecek’

TOKİ, Türkiye gibi kentsel dönüşümü hayata geçirmeye çalışan Brezilya’nın dönüşümünü de üstlenecek.

Yaptığı atılımlarla emlak sektörünü kat kat büyüten TOKİ, Türkiye gibi kentsel dönüşümü hayata geçirmeye çalışan Brezilya’nın dönüşümünü de üstlenecek.

Haziran ayında Devlet Başkanı Dilma Rousseff’in dönüşüm için yardım istediği TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da desteğiyle Brezilya yolunu tutuyor. Bakanlık ile TOKİ yetkilileri, burada teknik görüşmeler yapacak.Bir süre önce Türkiye’nin Brezilya Büyükelçiliği vasıtasıyla başlayan görüşmeler sonucunda ise ilk etapta iki büyük toplu konut projesi için işbirliği planlanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Brezilya’nın dünyanın 7’inci büyük ekonomisi olduğunu belirterek, “Petrolü var, doğalgazı var, çok büyük gücü var. Ancak gecekondu, kaçak yapılaşma almış yürümüş. Bizden 10 kat daha kötü durumda. Kentsel dönüşüm için 250 milyar dolar bütçe ayırdı ancak çarkı döndüremiyorlar.  Haziranda Brezilya’ya gitmiştik. Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, Başbakanımızdan kentsel dönüşüm konusunda yardım istedi. ‘500 bin konut yaptınız, burada da yapın’ dedi. Önümüzdeki dönemde TOKİ’nin yetkilileri Brezilya’ya gidecek. Ben de gidebilirim. Orada beraber nasıl bir iş yapabiliriz diye bakacağız” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »