.

Boğaziçi ve FSM’de Bakım Onarım Çalışmaları İçin Geri Sayım Başladı

Boğaziçi ve FSM Köprüleri’nin bakım onarım çalışmaları için Karayolları Genel Müdürlüğü ile Makyol-IHI iş ortaklığı arasında sözleşme imzalandı.FSM

Boğaziçi Köprüsü’nün hizmete girişinin 40. yılı sebebiyle yapılacak olan bakım onarım çalışmaları ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün büyük onarım ve yapısal takviyesi ihalesini kazanan Makyol-IHI iş ortaklığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında 25 Kasım’da sözleşme imzaladı.
Alınan verilere göre Karayolları Genel Müdürlüğü iş ortaklığına yer teslimini 15 gün içinde gerçekleştirecek. Çalışmalar ise yer tesliminin ardından başlayacak.

Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak onarım, yapısal takviye ve askı halat değişimi çalışmaları 2014’te tamamlanacak. Çalışmalar sırasında toplam 236 halat değiştirilerek FSM köprüsündeki gibi dikey hale getirilecek, köprünün elektrik aksamı değiştirilecek, sarsıntı sırasında zarar görmesini engellemek amacıyla köprü ayaklarına enerji sönümleyici damperler konulacak, kule asansörleri ve elektrifikasyon sistemleri yenilenecek.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerindeki ana halatlara ve ankraj bloklarına, Japonya’da da kullanılan ve halatların çürümesini önleyecek son teknoloji ürünü nem alma sistemi kurulacak.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »