.

Boğaziçi EDAŞ ihalesine 12 Teklif

Boğaziçi Elektrik Dağıtım’in özelleştirme ihalesinde sektörün önde gelen 12 firmasından teklif geldi.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım’ın özelleştirme, ihalesinde 12 dev firmadan rekor talep geldi.

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), yaptığı açıklamada son teklif verme tarihi 13 Kasım olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım özelleştirme ihalesi için şimdiye kadar 12 şirket ve ortak girişim grubunun ön yeterlilik başvurusunda bulunduğunu belirtti.

 

İstanbul Avrupa Yakası’nın elektrik dağıtımını kapsayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım’ın tamamı blok satış yöntemiyle ihalesinin önyeterlilik başvurusu 28 Eylül’de sona ermişti.

 

ÖİB’den yapılan açıklamaya göre başvuruda bulunan firmalar şöyle sıralanıyor: Enerjisa Elektrik Dağıtım, Park Holding, Genpa Telekomünikasyon, Aksa Elektrik Perakende Satış, Çalık Enerji, Zorlu Holding, Elsan- Tümaş-Karaçay OGG, Cengiz-Kolin-Limak OGG, Özyazıcı İnşaat LTD, TATA Power Company Limited, IC İçtaş İnşaat ve Torunlar Gıda.

 

ÖİB, ikinci ihale sürecinin başarıyla tamamlanmasını sağlamak amacıyla bir takım iyileştirmelere gitti. Bu kapsamda teminat oranları yükseltildi, kayıp-kaçak oranları güncellendi ve ödemede taksit seçenekleri sunuldu. Enerji Bakanı Taner Yıldız da yaptığı açıklamada, yatırımcı lehine yeni düzenlemelere gidileceğini belirtmişti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar