.

Bitlis Adilcevaz’da Güneş Enerjisinden Elektrik Üretilecek

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde belediyenin hazırladığı “Adilcevaz’a Güneş Doğuyor” projesi kapsamında, kruulnack 2.200 güneş paneli sayesinde yılda 500 kilowatt saat elektrik üretilecek.Güneş EnerjisiAdilcevaz Belediyesince hazırlanan “Adilcevaz’a Güneş Doğuyor” projesi Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) “Yenilebilir Enerji Kaynakları Programı” çerçevesinde kabul edildi. Bu proje ile Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde güneş enerjisinden yılda 500 kilowatt saat elektrik üretilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adilcevaz Belediye Başkanı Adnan Göksoy, şöyle konuştu:

“Şu anda çalışmalar devam ediyor. İlçede yılda 500 kilowatt saatlik enerji üreteceğiz. Bu enerjiyle hem belediyemizin tüketimini gidereceğiz hemde ulusal elektrik enerjisine katkı sunacağız. Projeyle belediyenin elektrik ihtiyacını karşılayarak, ürettiğimiz enerjinden belediye gelir sağlayacağız. Sözleşme gereği fazla enerjiyi hatta satacağız. Belediyenin kullandığı miktarı mahsuplaştıracağız. Geri kalan para ise ulusal enerjiden belediyemizin hesabına yatırılacak. Böylelikle belediyemize yılda yaklaşık 300 bin lira katkı sağlayacağız. Bu projemizin bedeli 1 milyon 800 bin liradır. Bunun yüzde 40’ını DAKA, geri kalanını da biz karşılayacağız.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »