.

Bina İnşaatı Maliyeti Yüzde 6,4 Arttı

Bina inşaatı maliyetleri, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde ikinci çeyreğe göre yüzde 2,3, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 6,4 oranında arttı.inşaat sektörü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Bina İnşaatı Maliyet Endeksi (BİME), 2013 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre , bina inşaatı maliyetleri bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,3 oranında artarken bir önceki yılın aynı dönemine ( 2012 yılı 3. çeyrek) yüzde 6,4 oranında, dört çeyrek ortalamalarına göre de yüzde 3,9 oraınında artış kaydetti.

BİME’de 2013 yılı üçüncü çeyreğinde işçilik endeksi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2, malzeme endeksi ise yüzde 2,7 artış gösterdi. Bir önceki yılın aynı çeyreğine göre işçilik endeksi, yüzde 6,5 ve malzeme endeksi yüzde 6,3 arttı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »